$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

מנכ"ל חדש לקבוצת כתר - אלחנדרו פנה, מנהל הפעילות בצפון אמריקה

פנה ינהל את עסקי החברה מארה"ב ויחליף את המנכ"ל היוצא יונתן קולודני. המשנה למנכ"ל החדש, אנחל סנצ'ז, יפעל מהמטה הקיים בפתח תקווה, ופעילות המו"פ וניהול הכספים תישאר בישראל

גולן חזני 16:1912.02.18

כתר ממנה לראשונה בתולדותיה מנכ"ל זר, שיפעל מחוץ לישראל - אלחנדרו פנה, מנהל הפעילות של החברה בצפון אמריקה בשנה האחרונה, מונה כמנכ"ל כתר העולמית. אנחל סנצ'ז, סמנכ"ל השיווק של כתר, מונה כמשנה למנכ"ל. פעילותו של סנצ'ז תתבצע בישראל, במטה החברה בהרצליה.  

פנה יחליף את יונתן קולודני שהגיע לקבוצה לפני כחמש שנים ומונה לתפקיד המנכ"ל לפני כשנה וחצי, לאחר שחברת בי.סי פרטנרס רכשה את השליטה מידיו של סמי סגול. הפעילות בצפון אמריקה בשנה האחרונה, תחת הנהגתו של פנה, צמחה ב-15%. אנשי קרן בי.סי פרטנרס, בעלת השליטה בכתר, סימנו אותו תוך זמן קצר לתפקיד המנכ"ל.

 

הודעה מטעם ההנהלה על מינוי לתפקיד המנכ"ל החדש יצאה לעובדי כתר מוקדם יותר היום (ב').

 

אף שפנה ינהל את פעילותה הגלובלית של כתר מארה"ב כאמור, בחברה מדגישים שהיא תמשיך להיות מחויבת לקידום וחיזוק הפעילות העסקית בישראל. ניהול הקטגוריות, המו"פ, והחדשנות יישאר בארץ בהובלה של אנחל, וניהול הכספים גם ימשיך להיות מרוכז בהרצליה. ישראל תישאר המוקד הכי גדול בחברה מבחינת ייצור והנדסה.

 

יו"ר כתר העולמית ז'אן־בפטיסט ווטיר אמר אתמול: "אלחנדרו הוא המנהל הנכון להוביל את כתר כמנכ"ל. יש לו רקורד מוכח, יכולות מנהיגות, והבנה עמוקה של העסק ושל הכלים הנדרשים בכדי לנצח בשוק תחרותי זה".

 

ווטיר כתב מילים חמות על תרומתו לכתר של המנכ"ל היוצא יונתן קולודני. לדבריו, "יונתן הניע רבים מהשינויים המהותיים שילוו אותנו לטווח הרחוק. אנו אסירי תודה על תרומתו הרבה, ומצפים לעבודה משותפת ופורה איתו כחבר דירקטוריון".

 

כתר נוסדה ע"י יוסף סגול אולם פרצה קדימה בניהולו של בנו סמי והפכה למובילה עולמית בתעשית הפלסטיק. מוצרי החברה כוללים ריהוט גן פתרונות אחסון ארגזי כלים ועוד. לפני שנה וחצי רכשה בי.סי.פרטנרס בתום מכרז ארוך את השליטה בכתר לפי שווי של 1.7 מיליארד דולר, כשסמי ויצחק סגול נשארים עם 20% מהמניות. יו"ר החברה מטעם בי.סי. פרטנרס, הקרן שמרכזה בבריטניה, הוא ז'אן בפטיסט ווטיר.

 

אלחנדרו פנה, מנכ"ל כתר החדש אלחנדרו פנה, מנכ"ל כתר החדש צילום: Carlos Aristizabal

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x