שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

נתניהו נגד אלשיך: "רמיזות הזויות ושקריות, לחקור מייד"

מתקפה חסרת תקדים של רה"מ על המפכ"ל, ערב פרסום המלצת המשטרה הצפויה - העמדתו לדין על שוחד. לאחר שאלשיך אמר כי גורמים "רבי כוח" המעורבים בחקירות נתניהו ניסו לאסוף מידע על קציני משטרה, הגיב רה"מ: "זה מזעזע, צל גדול הוטל על החקירה וההמלצות בענייני"

אלי סניור, ynet 07:4208.02.18

מפכ"ל המשטרה האשים גורמים "רבי כוח" המעורבים בחקירות נתניהו בכך שניסו לאסוף מידע על קציני משטרה - וראש הממשלה יצא נגדו במתקפה חסרת תקדים. "מזעזע לגלות שהמפכ"ל חוזר על הרמיזה ההזויה והשקרית כאילו ראש הממשלה שלח חוקרים פרטיים נגד קציני משטרה החוקרים אותו", נכתב הלילה (יום ה') בפוסט שפורסם בעמוד הפייסבוק של בנימין נתניהו.

 

המתקפה החריפה של ראש הממשלה אירעה ערב פרסום המלצת המשטרה הצפויה נגדו - העמדה לדין על שוחד - וזמן קצר אחרי פרסום הריאיון של רנ"צ רוני אלשיך בתוכנית "עובדה": "מזעזע לגלות שהמפכ"ל חזר בפני עיתונאים על הרמיזה ההזויה והשקרית לא פחות של ריטמן, כאילו ראש הממשלה היה מעורב בתלונת קצינת המשטרה נגד ריטמן בגין הטרדה מינית".

 

רה"מ בנימין נתניהו. "צל גדול על החקירות נגדי" רה"מ בנימין נתניהו. "צל גדול על החקירות נגדי" צילום: איי אף פי

 

"איך ייתכן שריטמן עומד בראש היחידה שחוקרת את ראש הממשלה ומשתתף אישית בגיבוש ההמלצות נגדו?", תהה נתניהו בנוגע למפקד יחידת להב 433 רוני ריטמן, שאולץ לעזוב את תפקידו. "כל אדם הגון ישאל את עצמו איך אנשים שאומרים דברים הזויים כאלה על ראש הממשלה יכולים לחקור אותו באובייקטיביות ולהמליץ בעניינו ללא משוא פנים? צל גדול הוטל על חקירות המשטרה והמלצותיה בעניינו של ראש הממשלה נתניהו".

לפי נתניהו, שתקף זמן קצר לאחר הדיון המכריע בעניינו בצמרת המשטרה, "הרמיזות של המפכ"ל הן כל כך חמורות, שנדרשת מיד חקירה אובייקטיבית ומהירה על הטענה שראש הממשלה שלח חוקרים - ולאחר שיתברר שאין קשר כזה, יש להסיק את המסקנות המתחייבות לגבי אופן ניהול החקירה וגיבוש ההמלצות נגד ראש הממשלה".

 

המפכ"ל רוני אלשיך המפכ"ל רוני אלשיך צילום: אלכס קולומויסקי

 

אלשיך אישר: נתניהו הבטיח את ראשות השב"כ

 

בתחילת הריאיון ב"עובדה" התייחס אלשיך לנאומו של ראש הממשלה נתניהו לפני כחודש וחצי, אז טען כי 60% מהמלצות המשטרה נגמרות בלא כלום: "אני חושב שמיד בדקה הראשונה אמרתי לעצמי - 'אנחנו לא מגיבים, אנחנו לא בעניין הזה'. לפעמים זה קשה לסתום את הפה. אנחנו גם בני אדם, יש בתוכנו רצון לומר את מה שעל לבנו". בתשובה לשאלה כיצד היה מגיב אם היה מגיב מהבטן, ענה: "הייתי עושה לעצמי נזק".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x