$
בארץ

אחמד טיבי יעמוד בראש ועדת כנסת מיוחדת לתעסוקת ערבים

זו תהיה ועדה משותפת של ועדות הכנסת והעבודה והרווחה. ח"כ טיבי: "אחת המטרות העיקריות היא להביא להחלטת ממשלה על יעד של כ-20% ערבים בשירות בציבורי"

שחר אילן 19:0007.02.18

ועדת הכנסת אישרה הקמת ועדה משותפת ל"תעסוקת ערבים ושוויון חברתי" בראשות ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת). זו תהיה ועדה משותפת של ועדות הכנסת והעבודה והרווחה.

 

 

 

ב-12.2.18 יתקיים בנצרת כנס העסקים של החברה הערבית של "כלכליסט"

 

טיבי מסביר שניסה להקים את הוועדה מאז הקמת הכנסת, אבל הדבר התאפשר עכשיו משום שהוקמה ועדה מיוחדת לקשישים בראשות טלי פלוסקוב (כולנו) ולכן הרשימה המשותפת הייתה זכאית לעוד ועדה. הדיון הראשון שתקיים הוועדה יהיה בנושא הפשיעה והנשק בחברה הערבית.

 

 

העיר טייבה העיר טייבה צילום: גלעד קוולרציק

 

טיבי אומר שכיום הערבים מהווים כ-20% מהאוכלוסייה, אבל רק כ-10% מהמועסקים בשירות הציבורי. השיעור של הנשים נמוך עוד הרבה יותר. "בשלושת הדרגים הבכירים של השירות הציבורי כמעט אין אזרחים ערבים על אף הניסיונות של נציבות שירות המדינה באמצעות פרסום והקצאת מכרזים ייעודיים", אומר טיבי.

 

הממשלה סימנה בעבר יעד של 10% ערבים בשירות בציבורי והיעד הושג לאחרונה. לדברי טיבי, "אחת המטרות העיקריות של הוועדה בראשותי היא להביא להחלטת ממשלה על יעד אחר כדי להתקרב ל-20%. תוך אימוץ שיטה של העדפה מתקנת בעיקר בנושא תעסוקת נשים".

 

בהקשר של עבודת נשים במגזר הפרטי אמר טיבי שהדבר מחייב יצירת מקומות עבודה וביחוד אזורי תעשיה ביישובים הערביים וכן פיתוח תחבורה ציבורית. הוא ציין ששיעור הערבים בסגל האוניברסיטאי הוא 2% בלבד. "צריך שיהיה יותר אקדמאים ערבים, מרצים בסגל, כך גם בבזק וכך גם בחברת החשמל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x