$
בארץ

כל קווי אגד יושבתו מחר לשעתיים כמחאה על אלימות נגד נהגים

הקווים יושבתו בין השעות 12-10 בבוקר. י"ור איגוד עובדי התחבורה: "לא יעלה על הדעת שהנהגים יהפכו לשק חבטות של נוסעים אלימים"

ליאור גוטמן 09:4121.01.18
כל קווי אגד יושבתו מחר (יום ב') בין השעות 10:00 ל-12:00, לאות מחאה על מקרי האלימות המופגנים כלפי הנהגים. כך החליט הבוקר (א) י"ור איגוד עובדי התחבורה שם אבי אדרי.

 

לדבריו "החלטנו לאותת לכל מי שמבקש לפגוע בנהגים שלא ניתן לאלימות להרים ראש. נהגי התחבורה הציבורית משרתים את כלל הציבור בנאמנות ובחריצות ולא יעלה על הדעת שהם יהפכו לשק חבטות של נוסעים אלימים. ככל שתופעת האלימות תגבר, המחאה שלנו תורחב"

 

אגד היא קואופרטיב התחבורה הגדול בישראל עם נתח שוק של כ-37%. הקואופרטיב מסיע ביום קרוב למיליון נוסעים וההשבתה המתוכננת תגרור פגיעה במערך ההסעות וגידול בביקוש לנסיעות ברכבת או בשימוש ברכב פרטי.
אוטובוס של אגד (ארכיון) אוטובוס של אגד (ארכיון) צילום: נמרוד גליקמן

 

לדברי אגד, "השביתה עליה הוכרז מחר אינה מתואמת עם אגד. אגד מתנגד לכל פגיעה בציבור הנוסעים ומשתמשי התחבורה הציבורית ואנו סבורים שלא זו הדרך להתמודד עם אלימות כלפי הנהגים, תופעה שאנו מגנים בכל דרך ופועלים כנגדה. אגד ייערך במהלך היום בגיוס כללי של חברים וגמלאים כדי לתת מענה ולצמצם ככל הניתן את הפגיעה בציבור הנוסעים. אנו קוראים להסתדרות לשקול שוב את צעדיה ולבטל את השביתה הפוגעת בנוסעים ללא צידוק".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x