$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

מנכ"ל חיפה כימיקלים, נדב שחר, עוזב את תפקידו

ל"כלכליסט" נודע כי שחר, ששימש בתפקיד עשר שנים, יסיים את תפקידו עוד לפני סוף הרבעון הראשון. את מקומו ימלא מוטי לוין, מנכ"ל גדול מכליות שבשליטת קרן טנא

גולן חזני 11:0018.01.18

נדב שחר, מנכ״ל חיפה כימיקלים, עוזב. ל"כלכליסט" נודע כי שחר שמשמש בתפקיד עשר שנים, מאז 2008, הודיע לפני שעה קלה לעובדי החברה על העזיבה.

 

 

 

עפ"י סיכום עם הבעלים ג'ולס טראמפ, יסיים שחר את תפקידו עוד לפני סוף הרבעון הראשון. עוד נודע כי את מקומו של שחר ימלא מוטי לוין, מנכ"ל גדות מיכליות שבשליטת קרן טנא.

 

 נדב שחר, מנכ"ל חיפה כימיקלים. עוזב נדב שחר, מנכ"ל חיפה כימיקלים. עוזב

 

העזיבה של שחר נעשית בתקופה של משבר האמוניה, תחת ההחלטה של המדינה להעביר את מיכל האמוניה מחיפה, שחיפה כימיקלים היא המשתמשת הגדולה שלו. בסופו של דבר נסגר המיכל לאחר מאבק קשה של עיריית חיפה והאספקה של האמוניה לחברה תגיע מאניה שתעגון בנמל.

 

בשלב זה הוצאו בינתיים 300 עובדי המפעל הצפוני של חיפה כימיקלים לחופשה. החברה מעסיקה 800 עובדים, 200 מהם עובדי מטה ו-300 נוספים במפעל הדרומי בנגב.

מוטי לוין. המחליף מוטי לוין. המחליף צילום: אייל יצהר

 

 

במהלך כהונתו כמנכ"ל החברה ביצע שחר שורה של מהלכים שיווקיים ומהלכי ייעול אשר הפכו את חיפה כימיקלים לאחת מהחברות התעשייתיות הגדולות והחשובות בישראל, חברה אשר פועלת ביותר מ-100 מדינות ובעלת היקף מכירות של למעלה מ-2.5 מיליארד שקל בשנה. בתקופתו התחדד במאבק מול היריבה כיל, והגיע לבוררות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x