$
משפט

פרסום ראשון

בכיר במשרד השיכון יואשם בעבירות שוחד והלבנת הון בהיקף של מיליוני שקלים

הפרקליטות תגיש בימים הקרובים כתב אישום חמור נגד גדי רייבוך, מנהל החטיבה הטכנית במחוז מרכז של משרד השיכון, שנחקר בחשד לקבלת שוחד מקבלנים בתמורה להטיית מכרזי פיתוח בנייה בהיקף של עשרות מיליוני שקלים, הדלפת מידע והעלמת הכנסות

תומר גנון וזוהר שחר לוי 17:4017.01.18

הפרקליטות תגיש בימים הקרובים כתב אישום חמור נגד גדי רייבוך, בכיר במשרד השיכון, שנחקר בחשד לביצוע עבירות של קבלה ומתן שוחד, מרמה והפרת אמונים, העלמת הכנסות, הלבנת הון, שיבוש הליכי חקירה וזיוף.

 

 

 

על פי כתב האישום, שייתכן ויוגש כבר מחר, רייבוך קיבל שוחד מקבלנים בתמורה להטיית מכרזי פיתוח בנייה בהיקף של עשרות מילוני שקלים והדלפת מידע.

רייבוך יואשם בנוסף בהעלמת הכנסות. זאת בין היתר לאחר שנתפסו בחיפוש בביתו מאות אלפי שקלים במזומן וכן סכומים בשווי דומה במטבעות זרים (דולר, יורו, שטרלינג וזלוטי), שלטענת רשות המסים לא נמצא להם הסבר.

 

 

גדי רייבוך. המשטרה: "חשד לעבירות של הלבנת הון במיליונים באופן סדרתי" גדי רייבוך. המשטרה: "חשד לעבירות של הלבנת הון במיליונים באופן סדרתי" צילום: עמית שעל

 

רייבוך, מנהל החטיבה הטכנית במחוז מרכז של משרד השיכון, נעצר לראשונה על ידי צוות החקירה המשותף ליחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ) ויחידת יהלום ברשות המסים בחודש יוני. במהלך החקירה עלה חשד כי רייבוך, בכיר במגזר הציבורי המעורב במכרזי ענק שמפרסם משרד השיכון, פעל בסיוע אחרים בניגוד עניינים והטה את המכרזים. חלק מכספי השוחד שקיבל על פי החשד רייבוך, הגיעו באמצעות חשבונות של מקורביו.

 

לפני כחודש נעצר שוב רייבוך בעקבות התפתחות בחקירה, ומאז הוארך מעצרו. במהלך דיון שנערך ביום ראשון בבית משפט השלום בראשל"צ הודיעה המשטרה כי החקירה הסתיימה. "מעבר לשוחד יש פה חשד לעבירות של הלבנת הון במיליונים באופן סדרתי ולשיבוש חקירה", אמר בדיון רס"ר יובל פסטרנק. השופט עמית מיכלס הורה לשחרר את רייבוך למעצר בית, אולם המשטרה ביקשה עיכוב ביצוע. במקביל להגשת כתב אישום נגד רייבוך פרקליטות מחוז מרכז שמלווה את הפרשה תבקש גם להאריך את מעצרו עד תום ההליכים.

 

תגובת עורכי הדין: "הסיפור נופח בצורה מגמתית"

מעוה"ד עופר רחמני ויוסי פריינטי המייצגים את רייבוך נמסר בתגובה: "כל הפרשה מתבססת על מידע מודיעיני שפתח חקירה,כאשר ברור לרייבוך כי המידע הזה סובייקטיבי של מבקשי רעתו. 'הפצצה' עליה דיבר נציג היחידה החוקרת בדיון מעצר קודם התבררה כמתנה בצ'קים שהמשטרה טוענת שהם שוחד. באי כוחו של רייבוך סבורים שרק אדם חסר מוח ובינה מעביר שוחד בצ'קים וברור שלא מדובר בשוחד. מדובר בסכום פעוט של אלפי שקלים, שאינם שוחד.

 

"שני האירועים הנוספים שערכם הכולל 200 אלף שקל גם הם העברות כספים לגיטימיות והדבר יוכח בבית משפט אם וכאשר יהיה צורך.

 

"לעניין הנכסים בחו"ל, מהרגע שעורכי הדין אפשרו למר רייבוך לתת גרסה פרטנית, גרסה שרצה לתת מהיום הראשון, הוא נתן הסבר ממצה לגבי נכסים בחו"ל, רובם המכריע שייכים לאדם אחר כפי שהוכח בפרטי פרטים ליחידה החוקרת.

 

"מכל הפרשה עד כה יוצא שהסיפור נופח בצורה מגמתית מעבר לכל פרופורציה, ושרייבוך שאיננו בקו הבריאות בילה ימים רבים במעצר שווא. אנו שמחים שבית המשפט ,על שתי ערכאותיו, התעשת ושחרר אותו ממעצר מיותר. אנו סומכים ידנו על בית המשפט המחוזי שיידע להוריד את הפרקליטות והמשטרה אל קרקע המציאות כפי שעשה כבוד בית המשפט העליון".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x