$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

ברשות המים התריעו בפני שטייניץ: "מחסור חסר תקדים במים בשנה הבאה"

בעקבות התראות בכירי הרשות שר האנרגיה, יובל שטייניץ מקדם תוכנית להצלת משק המים בעלות של מעל למיליארד שקל, שלא נכללה בתקציב המדינה. רשות המים: "ללא הישג הקמת מתקני ההתפלה ופעולות רבות נוספות, לא היה לנו מים בבית כבר היום"

אדריאן פילוט 10:2816.01.18

ל"כלכליסט" נודע כי שר האנרגיה והמים, יובל שטייניץ, כינס ביום ראשון האחרון דיון חירום ושם הוא עודכן על מצבו החמור של משק המים . שטייניץ הורה, על רקע ההמלצות של הפקידות המקצועית, לנסח הצעת מחליטים לאישור הממשלה ובו יוכרז שנת בצורת מלווה בתוכנית לאומית להצלת משק המים בעלויות הנאמדות מעל למיליארד שקל. למרבה הפלא, החלטה זו התקבלה 48 שעות אחרי שממשלת ישראל אישרה את תקציב המדינה והכספים הנדרשים לא נכללו בו.

 

ברשות המים מסבירים כי בארבע השנים האחרונות חוותה מדינת ישראל רצף נדיר של שנות בצורת וגם השנה, למרות הגשמים האחרונים, מסתמנת כשנה שחונה - חמישית ברציפות. לפי נתוני הרשות, המחסור במקורות המים הטבעיים מסתכם בכ-2.5 מיליארד קוב מים.

 

 

 צילום: cc-by ג'ו שלבוטניק

 

"ללא הישג הקמת מתקני ההתפלה ופעולות רבות נוספות, לא היה לנו מים בבית כבר היום", טוענים שם ומתריעים: "שנת בצורת נוספת (כפי שצפויה השנה-א.פ.) תביא את כל מקורות המים הטבעיים לשפל חסר תקדים, להתייבשות מעיינות ולסכנה ממשית בכנרת, ותפגע גם באספקת המים לבית".

 

 

יובל שטייניץ יובל שטייניץ צילום: אוראל כהן

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x