שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

גפני: מאות פקחים לא יהודים יאכפו בשבתות את חוק המרכולים

יו"ר ועדת הכספים אמר בכינוס סגור כי מאות פקחים לא יהודים שמטפלים במסתננים יאכפו גם את חוק המרכולים – בניגוד לטענות שלפיהן החוק לא ישנה את המצב הקיים. גפני בכינוס: "אנחנו לא רק שומרים על הסטטוס קוו, אלא מתקדמים בשמירת שבת"

שירות כלכליסט ושחר אילן 20:3215.01.18
חוק המרכולים לא ישנה דבר? לא אם שואלים את יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני.

 

בכינוס סגור של איחוד הצלה שנערך במוצאי השבת האחרונה, ואשר הקלטה ממנו נחשפה על ידי העיתונאי ישראל כהן מכיכר השבת, נשמע גפני אומר לנוכחים כי על פי סיכום עם ראש הממשלה מאות פקחים לא יהודים, שמטפלים במסתננים באופן שוטף, יאכפו את חוק המרכולים.

 

יו"ר ועדת הכספים משה גפני יו"ר ועדת הכספים משה גפני צילום: אלכס קולומויסקי

 

 

גפני אמר בכינוס שההקלטה ממנו פורסמה הערב גם בחברת החדשות כי "הנושא של האכיפה יושג בתוך חודשיים, המסלול הזה הוא חיובי". עוד אמר גפני, בניגוד להצהרת הממשלה, כי מדובר בשינוי לרעה של הסטטוס קוו עבור החילונים: "אם תסתיים כל המערכת הזאת שעליה דיברנו אנחנו לא רק שומרים על הסטטוס קוו אלא מתקדמים בשמירת שבת".

 

גפני ציין, תוך שביקש מהנוכחים לשמור את הדברים בשקט כי החוק מסנדל כל שר פנים חילוני עתידי: "אם יגיע שר פנים חילוני הוא לא יוכל לאשר חוק עזר לפתיחת מרכולים בשבת בגלל שיש לו מגבלות... הוט צריך להוכיח שיש צורך בזה ולא יכול במחי קולמוס לבטל או לאשר את חוק העזר".

 

בהמשך התהדר יו"ר ועדת הכספים בהישגים רבים של החרדים בתקציב: "התקציב עבר פה אחד כשהתקציב כולו של הציבור החרדי חוזר חזרה....". לדברי גפני, החרדים השיגו הישגים שלא נרשמו בעבר: "אין היום מושב שאין בו בית כנסת... יש מקומות שיש בהם מקוואות שלא דרכה בהם מעולם רגלו של אדם חרדי... אנחנו נמצאים במקומות שבהם לא ידענו שאנחנו יכולים להיכנס לשם, אם זה בקדימה ואם זה בנהריה עם 400 תלמידים ו-500 תלמידות".

 

בתגובה לדברים מסר הערב ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו): "אם הסיעות החרדיות חושבות שניתן לפגוע בסטאטוס קוו הן טועות. לא יהיה שינוי של מילימטר בסטטוס קוו. ישראל ביתנו תעמוד על הנושא הזה ולא נאפשר לח"כ גפני להוציא לפועל את תכניותיו".

 

יו"ר השדולה ליהדות ישראלית בכנסת ח"כ רחל עזריה (כולנו) אמרה כי "כל שינוי באכיפה של עסקים בשבת הוא הפרה של הסטטוס קוו ולא מקובל עלינו. חוק המרכולים לא משנה דבר בסטטוס קוו, לכפות על ראשי ערים אכיפה זו כבר הפרה בוטה. לא יקום ולא יהיה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x