$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

חן ליכטנשטיין המועמד המוביל לתפקיד מנכ"ל כיל

מנכ"ל אדמה הוא המוביל מבין השלושה שהגיעו לשלב הסופי בוועדת האיתור

גולן חזני 06:4615.01.18

חן ליכטנשטיין מנכ"ל חברת אדמה (מכתשים אגן לשעבר), מועמד לתפקיד מנכ"ל כיל. ל"כלכליסט" נודע כי ועדת האיתור של דירקטוריון כיל בחנה מספר מועמדים, מהם הגיעו שלושה לשלב האיתור הסופי, כשליכטנשטיין הוא המועמד המוביל.

 

 

בעבר הכחיש ליכטנשטיין מועמדות לתפקיד, אולם ועדת האיתור של כיל, בראשות היו"ר יוחנן לוקר, דנה באינטנסיביות במועמדותו והצדדים מנהלים מגעים מתקדמים. במקביל, שמועות עקשניות במשרדי אדמה מדברות על עזיבה קרובה של ליכטנשטיין את החברה שבבעלות כמצ'יינה הסינית.

 

מנכ"ל כיל הקודם סטפן בורגס עזב בספטמבר 2016, על רקע חוסר שביעות רצון של בעל השליטה עידן עופר מתפקודו. מאז, במשך שנה ו־4 חודשים, אין לכיל מנכ"ל והיא מנוהלת על ידי ממלא מקומו אשר גרינבאום, שהיה קודם לכן משנה למנכ"ל.

 

 

חן ליכטנשטיין חן ליכטנשטיין צילום: עמית שעל

 

ליכטנשטיין (50) מונה בפברואר 2014 למחליפו של ארז ויגודמן כנשיא ומנכ"ל אדמה, אחרי שקודם לכן שימש כמשנה למנכ"ל החברה ומנהל האינטגרציה עם סין. הוא נחשב מהאחראים המרכזיים למהפך העסקי של אדמה ולשיפור בתוצאותיה מאז שעברה לבעלות סינית.

 

בפני כיל ניצבים אתגרים משמעותיים, שהגדול בהם הוא הארכת זיכיון כריית האשלג בים המלח שיסתיים ב־2030. מנייתה זינקה אתמול ב־8.7%, ומניית החברה האם החברה לישראל ב־8.4%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x