$
בארץ

החרדים ונתניהו סיכמו: התוספות הקואליציוניות יוכנסו לבסיס התקציב, לא יועלו דרישות חדשות

המפלגות החרדיות הבטיחו את שמירת ההישגים מהשנתיים האחרונות, בהן הגיע תקציב הישיבות לשחא שך 1.2 מיליארד שקל; בהודעתן מצוינת סיבה נוספת להסכמה: "ביטול הצורך המיותר להיראות כסחטנים"

שחר אילן 12:2312.01.18

המפלגות החרדיות סיכמו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר על העתקת התוספות הקואליציוניות מהשנתיים האחרונות וכן הכנסת הסכומים האלה לבסיס התקציב. המשמעות היא ביטול הקיצוץ הגדול בכספים הקואליציוניים שתכנן האוצר. בתמורה הן הסכימו להצטרף להסכמה הקואליציונית לפיה לא יעלו דרישות תקציביות נוספות.

 

הכנסת הקיצוץ הגדול בכספים הקואליציוניים היתה מה שמכונה עז, כלומר האוצר עשה זאת כדי שהמפלגות החרדיות יתמקדו במאבק בהוצאת העז ולא בדרישות חדשות. עם זאת, המפלגות החרדיות הבטיחו את שמירת ההישגים הגדולים שלהן מהשנתיים האחרונות, בהן למשל הגיע תקציב הישיבות לרמת שיא של 1.2 מיליארד שקל והועברו כספים רבים גם לנושאים כמו תרבות חרדית.

 

בהודעת המפלגות החרדיות מצוינת סיבה נוספת להסכמה: "ביטול הצורך המיותר להראות כסחטנים". כלומר העתקת המצב הקיים מבטיחה למפלגות החרדיות את שמירת סכומי השיא בלי מחיר הסברתי. בנוסף היא מבטיחה שלא יהיה צורך לבצע העברות תקציביות באמצע השנה מנה שיביא כותרות שליליות נוספות. השיטה הזו הוכיחה את עצמה בשנתיים האחרונות כאשר למרות התקציבים הגדולים, כמות ההעברות התקציביות למוסדות חרדיים באמצע השנה התמעטה מאוד.

 

הממשלה אישרה הבוקר, בתום דיום מרתוני, את תקציב המדינה ל-2019.

 

 

נתניהו וליצמן נתניהו וליצמן צילום: עמית שאבי

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x