$
בארץ

ראשי ארגוני העצמאים נגד התקציב: "הודעת האוצר על הקמת ועדה בלי שיש לה כסף זו בדיחה עצובה"

נשיא להב, עו"ד רועי כהן: "בהצעת התקציב לשנת 2019 אין בשורה אמיתית לציבור העצמאים והעסקים הקטנים בישראל". ליאור רוזנפלד, נשיא לשכת סוכני הביטוח: "לא יכול להיות שכל הגזירות נופלות עלינו ומתעלמים מאתנו"

עמרי מילמן 16:4511.01.18

הבוקר התכנסו כ-40 ראשי ארגונים עצמאים ועסקים קטנים במשרדי להב, לכינוס שהוגדר על ידם כ"חירום עקב התעלמות ממשלת ישראל מהם בתקציב 2019". הארגונים מוחים על כך שלמרות שנבחנו ברשות המסים והאוצר צעדים רבים שנועדו להקל על עסקים קטנים בפועל אף אחד מהם לא נכנס לתקציב המדינה שיאושר היום בממשלה ובמקום שר האוצר משה כחלון ושר הכלכלה אלי כהן הקימו ועדה שתסיק מסקנות רק בעוד חצי שנה, כאשר לממשלה לא יישארו כלים לקדם אותם". הגופים דרשו מהאוצר להכניס כבר בתקציב 2019 מהלכים בהיקף של מיליארד שקל לטובת העצמאים והעסקים הקטנים.

 

יוזם הכינוס עו"ד רועי כהן, נשיא להב, פתח את האירוע ואמר "ברגעים אלה ממש מתכנסת הממשלה לדון בהצעת התקציב לשנת 2019. הצעה, שלא נמצאת בה ולו מילה אחת לבשורה אמיתית לציבור העצמאים והעסקים הקטנים בישראל".

 

עו"ד רועי כהן נשיא להב עו"ד רועי כהן נשיא להב צילום: ליאת מנדל

 

עוד הוסיף כהן, כי "50 אלף עסקים נסגרו במהלך שנת 2017. כל שבוע קרוב ל-2,000 איש הולכים הביתה ואין מי שישבות. זה אסון הטבע שלנו והממשלה לא מתרגשת ולא מתכנסת לתת מענה. הודעת האוצר על הקמת ועדה בלי שיש לה כסף על השולחן זו בדיחה עצובה. כבר הגשנו לאוצר תוכנית סדורה, אין צורך בוועדה, בעוד חצי שנה תקציב המדינה כבר יהיה מאושר ודו"ח הוועדה יעלה אבק במגירה נידחת".

 

ירון גינדי, נשיא לשכת יועצי המס שהיה בקשר עם משרד האוצר ורשות המסים כדי לקדם את אותם מהלכים שנועדו להתאים את חוקי המס לאופי פעילותם של העסקים הקטנים אמר, כי "סיוע לעצמאים ועסקים קטנים צריך להיות משימה לאומית – ככל שהעסקים הקטנים יהיו יציבים, הכלכלה תהיה יציבה. אחרי שהגענו להסכמות עם רשות המסים בעידוד שר האוצר, אגף התקציבים סינדל את המהלך. השקעה בנו תוביל להגדלת הפריון וצמצום פערים חברתיים. צמיחה תוביל לרווחה חברתית וכלכלית".

 

בכינוס התייחס ליאור רוזנפלד, נשיא לשכת סוכני הביטוח לכוח הפוליטי החלש של העצמאים והעסקים הקטנים ואמר: "לנו אין ועדי עובדים עם יד על השאלטר. לא יכול להיות שכל הגזירות נופלות עלינו ומתעלמים מאתנו".

 

שי ברמן, מנכ"ל איגוד המסעדות אמר, כי "תעשיית המסעדות מעסיקה 190 אלף עובדים, אנחנו החוויה התיירותית והחברתית בישראל ולא סופרים אותנו. 80% מהמסעדות נסגרות בחמש השנים הראשונות שלהן. יש לנו מצוקה אמיתית בידיים עובדות בניקיון ובשטיפת כלים, אבל במסדרונות הממשלה אומרים לנו שאנחנו לא מעניינים, שאין לנו כח אלקטוראלי".

 

בין המשתתפים בכינוס היו גם אמיר ניצן מנכ"ל הסתדרות הרוקחים, אורי רשטיק מנכ"ל שח"ם (ארגון השחקנים בישראל), יובל בריק, מנכ"ל קבלני מיזוג האוויר איציק לוי, יו"ר איגוד המתווכים ו אלי סתווי, יו"ר פורום המזון והמכולות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x