$
בארץ

על רקע ההתנגדויות למינוי עופרה ברכה: נתניהו מכין מועמד נוסף לתפקיד נציב שירות המדינה

ל"כלכליסט" נודע כי ראש הממשלה בחר בפרופ' דניאל הרשקוביץ שכיהן כשר המדע והטכנולוגיה וכיו"ר הבית היהודי כאופציה חלופית לתפקיד נציב שירות המדינה, זאת במקרה שמינויה של ברכה שמעורר מחלוקת עזה, ימשיך להתעכב

אדריאן פילוט 12:1411.01.18

פרופ' דניאל הרשקוביץ, שכיהן כשר המדע והטכנולוגיה ויו''ר הבית היהודי, צפוי להתמנות לנציב שירות המדינה- אם מינויה של עפרה ברכה ימשיך להתעכב. כך נודע ל"כלכליסט'". הרשקוביץ ביקש שלא להגיב פרסום.

 

נזכיר כי נתניהו בחר במיכל עבאדי בוינג'ו כמחליפו של משה דיין שסיים באמצע השנה את הקדנציה שלו כנציב אחרי 5 שנים., אך יו''ר יהדות התורה, יעקב ליצמן היטל וטו ואייים להתפטר מתפקידו, על רקע יחסים עכורים עם עבאדי שכיהנה כחשכ''ל באוצר.

 

 

מימין: נתניהו וברכה. המינוי מתעכב מימין: נתניהו וברכה. המינוי מתעכב צילום: אלכס קולומויסקי, לשכת רואי חשבון בישראל

 

מאוחר יותר בחר נתניהו בעפרה ברכה, מנהלת לא בכירה במשרד הפנים, אך בחירתה עוררה ביקורת קשות ביותר א רק בהיעדר כישוריה אלא בעיקר על רקע קשריה: ברכה היא גם אמה של אחת מהמזכירות הקרובות בלשכתו של נתניהו - שני ברכה, הנחשבת ל"רלשית" של ראש הממשלה וקרובה גם לרעייתו. ולא פחות חשוב: ברכה היא אחותה של רונית לוגסי, עובדת בכירה ומהותיקות בלשכתו של נתניהו, בתפקיד שנחשב לרגיש. עם הודעת בחירתה נחשפו גם ביקורות לא מחמיאים של מבקר המדינה על עבודתה בתפקידה הנוכחית. גורמים בכירים במשרד הפנים מאוד הופתעו לשמוע כי ברכה נבחרה לתפקיד שנחשב לאחד מהרמים ביותר בשירות המדינה-מנהל כוח אדם של ממשלת ישראל. מנגד, לא מעט גורמים בשירות המדינה שבאו עימה במגע דיברו על פקידה אמביציוזית ושאיפות גדולות שעומדת בכל הקריטריונים לתפקיד הנציב.

 

לפני כשבועיים החלו שמועות כי נתניהו "ממשיך לחפש" אחרי נציב ומתברר כי הוא מצא: הרשקוביץ, אשר כיהן גם כנשיא הטכניון והוא צפוי לעובר בקלות את ועדת בחינת הכישורים של נציב שירות המדינה בראשות השופט חנן אפרתי.

 

אתמול נחשף ב"כלכליסט" אירוע מביך המעיד על כך כי הוועדה של אפרתי איננה ממהרת למנות ולבחון את ברכה: אפרתי זימן את הנציב הזמני, אודי פראוור, יחד עם עוד שני נציבים לשעבר- פרו' רמי פרידמן ופרופ' יצחק גל-נור- כדי לתת חוות דעת בוועדה –אך "שכח" להגיע.

 

"מזכירת הוועדה התקשרה לאפרתי כדי לבדוק מה קרה ואז במהלך השיחה היה ברור שהוא שכח. היא הציעה לדחות את הקיום הישיבה שעה קדימה, אך התברר כי אפרתי השיב כי המכונית שלו במוסך", אמר אחד הנוכחים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x