$
בארץ

יאיר נתניהו לבנו של טייקון הגז: "אבא שלי סידר לאביך 20 מיליארד דולר"

חברת החדשות פרסמה הערב קלטת, שבה נחשף כי בנו של ראש הממשלה יצא לבילוי במועדוני חשפנות עם חבריו בהם ניר מימון, בנו של טייקון הגז קובי מימון. נתניהו נשמע אומר לבנו של מימון: "אבא שלי עשה לאבא שלך אחלה עסקה". יאיר נתניהו התנצל: "אמרתי דברי הבל, מוטב שלא היו נאמרים". משפחת נתניהו: "דברים שנאמרו בצחוק בין צעירים בבילוי עם אלכוהול"

אביב גוטר ורן בוקר, ynet 22:4708.01.18

על אף שראש הממשלה בנימין נתניהו פעל מאז שעות הבוקר כדי למנוע שידור של קלטת מביכה של בנו יאיר בשיחה עם בנו של איש העסקים קובי מימון, חברת החדשות פרסמה הערב (ב') את ההקלטות ובהן נחשפה שיחה בין יאיר לבנו של טייקון הגז בימים שבהם המדינה סערה בשל הדיונים על מתווה הגז. 

 

 

בהקלטות ששודרו במהדורה המרכזית נחשף כי נתניהו נסע למועדוני חשפנות כשמאבטחו ונהגו צמודים אליו. גם חבריו הצטרפו אליו, בהם ניר מימון, בנו של קובי שמחזיק בשליטה על "ישרמאקו", אחת משותפויות הגז וחברו רומן אברמוב.

 

בתחילת ההקלטה נשמעים שלושת החברים מדברים בגסות על בחורות ש"יסדרו" לעצמם, ובהמשך עוברים לשוחח על החשפניות, שראו קודם לכן.

 

יאיר נתניהו צוחק עם אחד מחבריו ואומר לו: "הוא חושב שהחשפנית באה אליו, איזה מטומטם". אחר כך מדברים החברים על הכסף שהוציאו על החשפניות. המאבטח שנצמד לנתניהו מעיר לו: "מחר אתה קם בבוקר ולא זוכר כלום".

 

החברים עוברים לדבר על ההוצאות הכספיות במהלך הבילוי ואחד מהם אומר: "אני הוצאתי בשטרות 400 שקל". יאיר נתניהו אומר לנוכחים: "אני קצת באוברדרפט אחי... אני לא יודע איך אנחנו נוסעים לאיביזה". אחר כך ממשיך יאיר להתייחס לכספים שהוצאו בבילוי המשותף ואומר: "....הם מדברים על בזבוזים בקלרה... לא, זה היה בשביל הזונה".

 

בשלב זה, מתרברב יאיר נתניהו בכך שהוא יכול "לסדר" לחבריו צעירה: "אם אתה רוצה אני אסדר לך את ..... אני צריך לסדר לכולם את ......". אחר כך אומר נתניהו הצעיר: "אחי, ג'קי אבל חזקה מאוד... אני לקחתי את הטלפון מהזאתי... (החברים עוברים לדבר על כך שלקחו את מספרי הטלפון של החשפניות – א"ג).

 

לפתע, הטלפון מצלצל. על הקו – אמו של יאיר שרה נתניהו. נתניהו נבוך: "אמא שלי מתקשרת. וואי וואי איזה פדיחה, אמא שלי..". החברים אומרים לו: "אמא שלך ערה בשעות כאלה?".

 

מאוחר יותר מתייחסים החברים למתווה הגז. אלה הדברים שנאמרו בהקשר זה:

 

יאיר: "אחי, אתה חייב לפרגן לי, אחי אבא שלי עשה לאבא שלך אחלה עסקה. נלחם בכנסת בשביל זה אחי".

 

מימון: "מה?".

 

רומן: "אתה חייב לנו, אתה חייב לנו 25 אלף".

 

יאיר: "אבא שלי סידר לך עכשיו 20 מיליארד דולר. הצגה, אתה לא יכול לפרגן לי ב400 שקל?".

 

 

 

כאמור, הדברים נאמרו בעת הדיונים על מתווה הגז. למימון היה אינטרס בהוצאת המתווה לפועל בשל שליטתו על אחת משותפויות הגז. בין היתר, שר האוצר משה כחלון לא השתתף בהצבעה בשל חברותו עם מימון.

 

יאיר נתניהו מתנצל: "אמרתי דברי הבל, מוטב שלא היו נאמרים"

 

בעקבות פרסום ההקלטות, מסר יאיר נתניהו את תגובתו לדברים: "בשיחה לילית, תחת השפעת אלכוהול, אמרתי דברי הבל על נשים ודברי הבל אחרים שמוטב שלא היו נאמרים. הדברים אינם מייצגים את מי שאני, את הערכים עליהם חונכתי ואת מה שאני מאמין בו. אני מצר על הדברים ומתנצל אם מישהו נפגע מהם".

 

בתגובה לדברים שאמר נתניהו על העסקה שאבא שלו "סידר" לקובי מימון, אמר נתניהו הצעיר: "הדברים שאמרתי למימון היו בגדר בדיחה לא מוצלחת והסתלבטות עליו, וכל בר דעת מבין זאת. מעולם לא התעניינתי בנושא מתווה הגז ולא היה לי שום מושג לגביו"

 

משפחת נתניהו: "רדיפה, שפיכת דמים ושיימינג"

 

 

פרקליטה של משפחת נתניהו, עו"ד יוסי כהן, שיגר היום (ב') מכתב דחוף לחברת החדשות ובו הדרישה להימנע משידור הדברים הכלולים בקלטת. 

 

הבוקר ביטל ראש הממשלה ברגע האחרון ישיבה רבת משתתפים לדיון ברפורמה במשק החשמל. לפי לשכת ראש הממשלה הפגישה נדחתה בשל "בעיות לו"ז", ואולם לפי מקור אחר הפגישה נדחתה כדי לאפשר לנתניהו לטפל בבעיה שהתעוררה סביב שידור הקלטת המתוכנן. 

 

משפחת נתניהו מסרה לחברת החדשות בתגובה לקלטת: "יחשוב כל הורה שצפה בכתבה איך היה מגיב לו כל אמירת סרק של ילדיו היתה הופכת לכותרת ראשית במהדורה המרכזית. כל יציאה מהבית היתה הופכת מושא לתחקיר וכל שיחה יעד להקלטת סתר. רדיפה, שפיכת דמים ושיימינג.

 

"אינכם בוחלים אפילו בשימוש בהקלטת סתר שנערכה באופן מגמתי ושנעשתה באופן מביש ובלתי חוקי על ידי נהג במשרד רה"מ... מסע הציד שלכם הגיע לשפל חדש וחסר תקדים עם פרסום הקלטת סתר של דברים שנאמרו בצחוק לפני שנתיים וחצי בין צעירים בבילוי עם אלכוהול".

 

ביחס לביקורת שנמתחה בכתבה על האבטחה הצמודה שלה זוכה נתניהו הצעיר, בעת שהוא עובר בין מועדוני חשפנות, נמסר: "כשאתר איראני מפרסם את תמונותיהם של יאיר ואבנר וקורא לחיסולם יש לגורמי האבטחה סיבה טובה לעשות זאת".

 

עוד נמסר בתגובה כי "לרה"מ אין שום קשר עם קובי מימון, הוא לא ידע על הקשר איתו, ואם יאיר דיבר על כך ודאי שאמר זאת בבדיחות הדעת. מדובר בדברים שנאמרו בצחוק לאחר ערב של שתייה שאינם משקפים כלל את עמדותיו של יאיר"

 

ממשרד רה"מ נמסר בתגובה כי "ההחלטה לאבטח את בניו של נתניהו התקבלה על ידי ועדה מייעצת והיא נובעת מהערכת האיומים. לרה"מ ולמשפחתו אין שום חלק בכך".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x