$
בארץ

האוצר חשף את תוכנית התקציב לשנת 2019

לקראת אישור התקציב ביום חמישי, מנהלים בכירי האוצר דיונים עם שרי הממשלה במטרה להגיע להסכמות בנוגע למהלכים השונים. בין היתר מוצע להעלות את המס על הפחם ביגדיל את הכנסות המדינה. עוד מוצע לקצץ ב-10 מיליון שקל מתקציב החטיבה להתיישבות

עמרי מילמן 09:3008.01.18

משרד האוצר הפיץ הלילה למזכירות הממשלה את תוכנית התקציב המלאה לשנת 2019 יחד עם חוק ההסדרים לקראת אישור התקציב בממשלה ביום חמישי הקרוב.

בימים אלו מנהלים בכירי האוצר דיונים אינטנסיביים עם שרי הממשלה במטרה להגיע להסכמות בנוגע למהלכים השונים במשרדים.

 

לצפייה בתוכנית הכלכלית - לחצו כאן

 

לצפייה להצעת תקציב המדינה לשנת 2019 - לחצו כאן

  

בין ההצעות - העלאת הבלו על הפחם באופן הדרגתי על הדלק בהיקף שיגדיל את הכנסות המדינה (העלאת המס על פחם לצד הפחתת המס על גז טבעי) בהיקף של 90 מיליון שקל בשנה.

 

שר האוצר, משה כחלון שר האוצר, משה כחלון צילום: ענבל מרמרי

 

עוד מוצע לקצץ ב-10 מיליון שקל מתקציב החטיבה להתיישבות (מ-36 מיליון שקל ל-26 מיליון שקל) וכן להפחית 10 מיליון שקל ממענקי פיתוח הכפר של משרד החקלאות, עוד 10 מיליון שקל המיועדים לפיצוי בגין מחלות בע"ח, ו-10 מיליון שקל מבסיס התקציב של המשרד עצמו.

 

עוד מוצע כי יוקם צוות בין משרדי למשרד האוצר והחקלאות שיבחן את מכירת חלק משירותי המחקר והמעבדות של המכון הווטרינרי ע"ש קמרון.

 

המסמך המלא, המכונה חוברת ההפחתות, כולל גם משיכה של 1.2 מיליארד שקל מקופת רשות שדות התעופה ובקביל לאור המחלוקת בין האוצר למועצת רשות שדות התעופה שטענה כי מתעורר חשש סביר שהעברת הסכום תמנע מרש"ת את היכולת לעמוד בחובותיה, מוצע באוצר למנות רואה חשבון מבקר שייתן מידע מלא לשני הצדדים. באוצר מבקשים גם, כדי להמנע מצבירת רווחים כזו בשנית, כי רשות שדות התעופה תעביר על בסיס שנתי 300 מיליון שקל לקופת המדינה אותם היא מרוויחה מאגרות התעופה וההכנסות המסחריות שלה.

 

שוב מבקשים באוצר, כמו בכל שנה לדחות את את חוק יום חינוך ארוך כפי שנעשה מאז 1997, מה שיחסוך לאוצר צורך לממן עוד שעות לימוד בהיקף של 1.2 מיליארד שקל ב-2019 ו-2.4 מיליארד ב-2020.

 

האוצר מבקש גם לבצע קיצוץ של 30 מיליון שקל במערך ההדרכה של משרד החינוך וכן כדי לחזק את העצמאות של מנהלי בתי הספר מוצע כי התקציב הרלוונטי יעבור למנהלים באמצעות וואוצ'רים לרכישת שירותים תוך הפחתת 10% מהסכום הכול.

 

וכן קיצוץ של 12 מיליון שקל שהם 20% מתמיכות ב"תרבות יחודית תורנית בקרב מבוגרים", כלומר תמיכה בשיעורי תורה, תרבות יהודית, מרכזים להעמקת החינוך היהודי, פרסי שר החינוך לתרבות יהודית וכו'.

 

עוד מבקש האוצר לקצץ 30 מיליון שקל למשרד הפנים, בעיקר (25 מיליון שקל) מתקציב הוועדות הממונות לרשויות מקומיות, שכן בפועל לא קמות מספיק ועדות לניצול התקציב הזה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x