שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

במקום לעמוד בתור: רשות המסים פתחה את מערכת תיאום המס באינטרנט

המערכת מאפשרת הפקת אישורים לתיאום מס אותם ניתן להדפיס במדפסת ביתית ולמסור למעסיקים

עמרי מילמן 17:4004.01.18

רשות המסים פתחה הבוקר את מערכת תיאום המס לשנת 2018 באמצעות כניסה לאתר לעריכת תיאום מס שמעניק אישור אוטומטי (אתר אינטרנט) או באמצעות כניסה למערכת הפניות החדשה לבקשת תיאום מס, במקום ההגעה הפיזית למשרדי הרשות והעמידה בתורים דרכה מועברים המסמכים לרשות.

 

באמצעות המערכת ניתן להפיק עצמאית ומיידית אישורים לתיאום מס, אותם ניתן להדפיס במדפסת אישית ולמסור למעסיקים/משלמים. היישום נותן מענה רק במקרים מסוימים (כמו למשל במקרים של משפחה חד הורית, עבור ילדים וכו') וניתן לערוך באמצעותו רק את תיאום המס הראשון של השנה.

 

מערכת הפניות החדשה לבקשת תיאום מס מאפשרת לבקש את כל ההקלות, בגין הנסיבות השונות ומתאימה לתיאום מס חוזר במהלך השנה. באמצעותה שולחים בקשה למשרדי מס הכנסה, אליה מצרפים את טופס 116 מלא ומסמכים מאמתים. עם קבלת הבקשה במשרדים, יופקו האישורים המבוקשים תוך 5 ימי עבודה ותשלח הודעה כי האישורים הופקו והם ממתינים למבקש ביישום לתיאום מס.

 

 

 צילום: שאטרסטוק

 

כמו כן, הרשות פרסמה הבוקר דף ייעודי בנושא תיאום מס ובו כל המידע הרלוונטי.

 

רשות המסים עדכנה היום גם כי ניתנה ארכה לאישורים שהופקו בשנת 2017 (לכלל הציבור עד 13.3 ולגמלאים מקבלי הקצבאות עד ה-30.4), ולכן ניתן לדחות את עריכת תיאום המס לשנת 2018 למועד מאוחר יותר ופחות עמוס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x