בארץ

נמחקה התביעה: דיירי סיטי טאוור כבר לא דורשים מרות עופר להתפנות

בעקבות תביעה נוספת שהגישה נציגות הדיירים על כך שאלמנתו של יולי עופר לא שילמה דמי ניהול ואחזקה, הורתה להם המפקחת על המקרקעין למחוק את אחת התביעות

זוהר שחר לוי 14:5504.01.18

נמחקה התביעה שהגישו דיירי הסיטי טאוור בדרישה כי רות עופר תפנה מחצית מדירתה. בעקבות תביעה נוספת שהגישה נציגות הדיירים על כך שאלמנתו של יולי עופר לא שילמה דמי ניהול ואחזקה, הורתה להם המפקחת על המקרקעין למחוק את אחת התביעות.

 

במסגרת הסכסוך המתמשך בין דיירי סיטי טאוור לבין רות עופר, אלמנתו של יולי עופר, הוגשה בחודש נובמבר האחרון תביעה של הדיירים שדרשו כי תפנה מחצית מדירתה. בתביעה שהוגשה באמצעות עו"ד ציון בהלול, נטען כי בהתאם לרישומי החברה המשכנת עופר מחזיקה בשטח 376 מ"ר ומרפסות בגודל 48 מ"ר. עופר הצהירה בהליכים בפני המפקח על המקרקעין כי תמיד העריכו את גודל דירתה ב-217 מ"ר וטענה כי שטח הדירה המוסכם שלה הוא כזה. משכך, טענו הדיירים כי עופר מחזיקה בשטח עודף של 207 מ"ר ועליה לפנות שטח זה.

אולם במקביל לתביעה זו, הוגשה תביעה נוספת של הדיירים – הפעם למפקח על רישום מקרקעין – ובה נטען כי עופר חייבת בתשלום דמי ניהול ואחזקה. את דמי הניהול ביקשו הדיירים לחשב לפי שטח הדירה הגדול יותר – בסך הכל 425 מטר.

 

רות עופר ובניין סיטי טאואר ברמת גן רות עופר ובניין סיטי טאואר ברמת גן צילום: עמית שעל, מיכאל קרמר

 

בדיון שהתקיים בפני המפקחת ציין בא כוחה של עופר, עו"ד גיא נאמן ממשרד שרקון, בן עמי, אשר, נאמן, קינן ושות', כי במקביל לתביעה זו, הוגשה תביעה לפינוי מחצית הבית ובהליך נוסף נקבע כי דמי הניהול ישולמו החל מדצמבר 2017 עבור 217 מ"ר בלבד. "יש לנו טענות רבות על זה שהנציגות היא לא נציגות כמו שצריך להיות", הוסיף.

 

המפקחת על רישום מקרקעין, יעל ענתבי-שרון, הבהירה בעקבות זאת כי נוכח התביעה שהוגשה לבית משפט השלום, על הדיירים למחוק את אחת התביעות שכן לא ניתן לתבוע חצי מהבית וגם לבקש דמי ניהול בגינו.

 

ימים ספורים לאחר הדיון, הגיש בא כוחם של הדיירים הודעה לבית משפט השלום, שם מתנהל ההליך על פינוי של עופר ממחצית מביתה, והודיעו כי בכוונתם למחוק את התביעה, בקשה שהתקבלה על ידי בית המשפט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x