שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

לראשונה: משרד החינוך פרסם את ציוני הבגרות בכל המקצועות

המשרד פרסם את הרשימה בעקבות בקשה של התנועה לחופש המידע; מנכ"לית התנועה: "נתונים יגבירו את יכולת ההחלטה של ההורים בבחירת החינוך המתאים לילדיהם"

ספי קרופסקי 17:0003.01.18

במענה לבקשת התנועה לחופש המידע העביר היום (ד') משרד החינך את ציוני הבגרות של כלל מקצועות הלימוד בכל בתי הספר בישראל. זו הפעם הראשונה שבה המשרד מפרסם את הנתונים המלאים, כשמוקדם יותר השנה פרסם במסגרת מערכת הנקראת "התמונה החינוכית" מבט חלקי על הזכאות לבגרות וציונים במקצועות בודדים בלבד.

 

לרשימה המלאה לחצו כאן

 

 

 

התנועה לחופש המידע היא זו כאמור שהגישה את בקשת חופש המידע שלבסוף נענתה, לאחר תקופה ארוכה שבה עיתונאים ועמותות שונות ביקשו לקבל את המידע המלא. הנתונים נשלחו בקובץ אקסל רווי נתונים.

 

בחינת בגרות במתמטיקה בחינת בגרות במתמטיקה צילום: אלעד גרשגורן

 

מנכ"לית התנועה לחופש המידע, עו"ד נירית בלייר: "פרסום ציוני הבגרות בכל בתי הספר במדינה הוא הישג מדהים לחופש המידע ומערכת החינוך גם יחד. במערכת חינוך ממלכתית להורים ולתלמידים כמעט ואין אוטונומיה ויכולת החלטה שהן עקרונות בסיסיים במדינה דמוקרטית.

 

"מידע כזה מסיר באחת את העמימות ומפסיק את השמועות בדבר הישגיהם של בתי הספר והופך את התמונה לברורה ובהירה. אלה הם נתונים שיגבירו את יכולת ההחלטה של ההורים בבחירת החינוך המתאים להם ולילדיהם ויסייעו להם לדרוש מבתי הספר חינוך מיטבי", אמרה בלייר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x