$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

נתניהו וכץ סיכמו: קצבאות הנכים יוגדלו בכ-2 מיליארד שקל עוד השנה

הפעימה הראשונה תגיע לכמעט מחצית מהסכום של כל התוכנית שיעמוד על כ-4.2 מיליארד שקל. נכים שהם גם קשישים יקבלו תוספת בגובה מחצית מהסכום של נכים לא קשישים

אדריאן פילוט 08:3403.01.18

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הרווחה חיים כץ, צפויים להודיע במסיבת עיתונאים שתתקיים היום (ד') ב-11:00 כי כבר השנה יוקצה סכום חסר תקדים בסך של כמעט 2 מיליארד שקל המיועדים להגדלת קצבאות הנכים, כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

החוק המאפשר את הגדלת קצבאות הנכים טרם חוקק מאחר שהוחלט לקדם את "חוק ההמלצות" לפניו ולכן הדבר נדחה. אמש נועדו נתניהו וכץ, יחד עם שר האוצר משה כחלון וסיכמו על ההקצאה המוגדלת לנכים כבר השנה.

 

בנימין נתניהו בנימין נתניהו צילום: רויטרס

 

לפי התכנון המקורי, האוצר היה צריך להקצות כ-1.2 מיליארד שקל לנכים, סכום שהוגדל לפני כמה שבועות ל-1.4 מיליארד ובהמשך ל-1.45 מיליארד שקל. כעת מתברר כי ה"פעימה הראשונה" של תוכנית להגדלת קצבאות הנכים תגיע לכמעט מחצית מהסכום של כל התוכנית שיעמוד על כ-4.2 מיליארד שקל, וזאת על פני 4 שנים.

 

נזכיר כי בשבוע שעבר, מיהר השר כץ לבשר כי מעבר לסכום שסוכם בסוף השבוע עבור כלל הנכים, שהיה גדול ב-50 מיליון שקל ממה שדווח עד כה, נוספו עוד 50 מיליון שקל המיועדים לנכים עיוורים כך שהפעימה הראשונה תעמוד על 1.5 מיליארד שקל, 100 מיליון שקל מעבר למה שתוכנן על ידי הצוותים המקצועיים.

 

עוד נודע ל"כלכליסט" כי בניגוד לסיכום האחרון, נכים שהינם קשישים גם יקבלו תוספת לקצבה בהיקף של מחצית מהסכום של אותם נכים שאינם קשישים. מדובר בדרישה של שר הרווחה חיים כץ שכבר לפני שבוע וחצי הודיע כי הוא ישיג את התוספת לנכים קשישים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x