$
בארץ

בעקבות התאונה באתר של סולל בונה - נת"ע תשבית מחר את כלל עבודות הרכבת הקלה בתל אביב

מתחקיר ראשוני של נת"ע עולה כי מפעיל המנוף בפרויקט הרכבת הקלה בפ"ת לא שמע את קריאותיו של המלווה והתהפך. הוא נפצע קשה ומאוחר יותר מת מפצעיו. זהו ההרוג הראשון בפרויקט הרכבת הקלה מאז החלו העבודות לפני שנתיים וחצי

ליאור גוטמן 15:4602.01.18
חברת נתיבי תחבורה עירוניים (נת"ע), שאחראית על הקמת מערכת הרכבות העירוניות במטרופולין תל אביב, הודיעה שתשבית מחר (ד) את כלל אתרי העבודות.

 

הנימוק הרשמי להשבתה הוא תאונה קשה באתר המופעל על ידי חברת סולל בונה מקבוצת שיכון ובינוי של שרי אריסון. לפי נת"ע, הבוקר נהרג שם פועל בן 20 לאחר התהפכות של סל הרמה. האירוע נרשם באתר החניון (דיפו) של הקרונות בקריית אריה שבפתח תקווה.

 

תאונת המנוף באתר תאונת המנוף באתר

 

 

מתחקיר ראשוני של נת"ע עולה ש"המנוף הופעל הבוקר ללא מלווה נוסף, בניגוד להוראות הבטיחות. נציג מנהל הפרויקט WSP מטעם נת"ע שהגיע לאתר הבוקר ראה שהמנוף עובד בניגוד לנהלים, עצר את העבודה והנחה את מנהל העבודה ואת מנהל הבטיחות מטעם סולל בונה להצמיד למנוף מלווה שיכווין אותו מבחוץ. מהבירור עולה שאכן הוצב מלווה למנוף, אך המפעיל לא שמע את קריאותיו והתהפך. הוא נפצע קשה ופונה לבית חולים שם מת מפצעיו. בנת"ע מחדדים שהמשטרה הוזעקה לאתר ופתחה בחקירה. במקביל הורתה נת"ע להפסיק את העבודות באתר, כאשר לאחר הבירור הראשוני הורה מנהל אגף בטיחות בנת"ע לכל אתרי העבודות בפרויקט לעצור מחר בשעות הבוקר את העבודות לצורך חידוד הנחיות ונהלי בטיחות, בדגש על הפעלת כלים כבדים. האתר בו התרחש האירוע יישאר מושבת ל-48 שעות.

 

ההרוג באתר הוא הראשון בפרויקט הרכבת הקלה מאז החלו שם העבודות לפני כשנתיים וחצי. משיכון ובינוי נמסר בתגובה ש"אנו משתתפים בצערה של המשפחה ועומדים בקשר עם נציגיה ללוות אותה בשעותיה הקשות. נכון לרגע זה, האירוע נמצא בחקירה של המשטרה ומשרד העבודה, ואנו מסייעים להם ככל שנתבקש. אנחנו נלמד את מסקנות החקירה לרבות את מקור התאונה ובכלל זה האם נגרמה עקב חריגה מההנחיות הבטיחות של סולל בונה וניישם אותן בקפידה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x