$
בארץ

ביה"ד הוציא צו ארעי: הסתיימו העיצומים בנמל אשדוד

עובדי התפעול של נמל אשדוד פתחו הבוקר בעיצומים, על רקע קליטת עובדים חדשים לנמל; בית הדין לעבודה קבע כי עד לקבלת החלטה אחרת לא יתאפשר להסתדרות והוועדים לבצע צעדים ארגוניים בנמל

ליאור גוטמן 09:2802.01.18

שופט ביה"ד לעבודה בבאר שבע הוציא לפני שעה קלה צו ארעי שלפיו יש לחדש לאלתר את כלל העבודה בנמל אשדוד. לפיכך השביתה הסתיימה והצוותים יחזרו לנמל בשעות הקרובות. בשעה 13:00 יקיים ביה"ד דיון בבקשות הצדדים לעניין עיצומי העבודה שם

 

בבוקר, פתחו עובדי התפעול של נמל אשדוד בעיצומים, זאת על רקע קליטת עובדים חדשים לנמל. בהודעה שנשלחה לעובדים על ידי אחד מראשי הוועד נכתב ש"כל העובדים מתבקשים שלא להגיע לעבודה ולא לענות לטלפונים של סדרני ומנהלי העבודה". מבדיקת "כלכליסט" עולה שמשמרת הבוקר אכן לא התייצבה במלואה לנמל.

 

הרקע לעיצומים הוא רצון הנהלת החברה לקלוט עשרות עובדים חדשים. מדובר ב-32 סוורים חדשים מתוך קבוצה של 80 המיועדים להיקלט עד מחצית שנת 2018. העובדים החדשים, יהיו מקרב אוכלוסיות ייעודיות: נשים, בני העדה האתיופית, ובני מיעוטים ובהם דרוזים, מוסלמים, וצ'רקסים.

 

העובדים כבר פנו בעבר להסתדרות בדרישה להתערב אולם הנהלת הנמל לא רק שלא נרתעה מהאיומים אלא אף פנתה בימים האחרונים לביה"ד לעבודה בבאר שבע כדי למנוע עיצומים. כך או כך הבוקר כאמור נרשמים שיבושי עבודה שם.

 

מנמל אשדוד נמסר בתגובה: "ועדי עובדי סקטור התפעול והציוד המכני בחברת נמל אשדוד פתחו הבוקר בשביתה פראית ופיראטית ולא התייצבו לעבודה הסדירה במסגרת משמרת א׳. כתוצאה מכך, לא מתבצעת עבודת הפריקה והטעינה ברציפי הנמל ונגרמים שיבושים קשים בעבודה הסדירה".  

 

עוד נמסר כי "שביתת ועדי עובדי התפעול והציוד המכאני גורמת לפגיעה כלכלית גדולה למשק הישראלי, להפסדים כספיים ללקוחות הנמל ולנמל עצמו. ועדי העובדים מבזים את החלטות בתי הדין לעבודה. ההנהלה תטפל בשביתה זו באמצעות כל הכלים המשפטיים, הארגוניים והמשמעתיים העומדים לרשותה".

נמל אשדוד
נמל אשדוד צילום: צפריר אביוב

 

 

 

בעקבות השביתה התקיים דיון בטענות הצדדים בבהי"ד לעבודה בבאר שבע.

 

לאחר שמיעת הצדדים קבע השופט יוסף יוספי פרק זמן של 7 ימים לטובת הידברות בין הנהלת נמל אשדוד לבין ההסתדרות ועדי העובדים בסקטור התפעול והציוד המכאני בכל הנוגע לטענות על קליטת הסוורים החדשים. עד לקבלת החלטה אחרת לא יתאפשר להסתדרות והוועדים לבצע צעדים ארגוניים בנמל.

 

בית הדין הבהיר כי ההסתדרות והוועדים לא יוכלו לשבש את תהליך ההכשרה אותו עוברים מאז יום ראשון השבוע 32 סוורים חדשים וביניהם 4 נשים, 26 בני העדה האתיופית ו-2 בני מיעוטים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x