שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בלעדי לכלכליסט

התעשיינים מתנגדים להעברת עלויות ביטוח למעסיקים

התאחדות התעשיינים מתנגדת למהלך מחוק ההסדרים שאמור להעביר חלק מעלויות פיצוי עובדים נפגעים מהמוסד לביטוח לאומי אל המעסיקים. נשיא ההתאחדות ברוש: "נתנגד לכל דבר שעלול לייקר את העלות למעסיקים",

עמרי מילמן 08:2102.01.18

התאחדות התעשיינים מתנגדת למהלך מחוק ההסדרים שאמור להעביר חלק מעלויות פיצוי עובדים נפגעים מהמוסד לביטוח לאומי אל המעסיקים.

 

המהלך, שטרם פורסם לציבור במלואו ונחשף לאחרונה ב"כלכליסט", גובש על ידי צוות בראשות מנכ"ל משרד העבודה והרווחה אביגדור קפלן. הצוות המליץ כי במקום שהביטוח הלאומי יכסה עובדים נפגעים באופן מלא, המעסיקים יידרשו לבטח אותם כאמצעי לכיסוי חלק מההוצאות. המהלך צפוי להביא לחיסכון של 800 מיליון שקל בשנה לביטוח הלאומי.

נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש הודיע כי לא יאפשר למהלך לעבור. "נתנגד לכל דבר שעלול לייקר את העלות למעסיקים", אמר. "זה לא לראות את המציאות שאנחנו חיים בה, זה לחסל את התעשייה. אנחנו בעד הגדלת הבטיחות, אבל חושבים שצריך להגדיל בעיקר על ידי הסברה ואכיפה", אמר.

 

נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש. מעדיף אכיפה והסברה נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש. מעדיף אכיפה והסברה צילום: נמרוד גליקמן

 

עוד לדבריו, "אי אפשר שבגלל כמה מעסיקים לא בטיחותיים האוצר ייקר לכל המעסיקים במשק את העלויות. הרי לא מעבירים רק את המעסיקים הלא בטיחותיים לחברות הביטוח, אלא את כולם".

 

לפי ברוש, ההתאחדות טרם החלה במגעים עם האוצר בנושא, שכן המהלך לא פורסם באופן רשמי. לדבריו, הם יתנגדו כאשר הדבר יעלה לאישור הממשלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x