בארץ

עכשיו ביסודי: אנשי כלכלה מלמדים חינוך פיננסי

לכלכליסט נודע שתוכנית "טעימות פיננסיות" כבר מועברת לתלמידי כיתות ג' וד' ב־57 בתי ספר בארץ

ספי קרופסקי 08:1802.01.18

עוד יוזמה לחינוך פיננסי מגיעה לבתי הספר, וגם הפעם ה"מורים" אינם עובדי משרד החינוך אלא אנשי מקצוע מתחום הפיננסים. החידוש בתוכנית "טעימות פיננסיות" הוא בקהל היעד: תלמידי כיתות ג' וד'. ל"כלכליסט" נודע ש־57 בתי ספר בארץ כבר מלמדים את התוכנית החדשה.

"טעימות פיננסיות" היא תוכנית לימודים של 4–7 שעות שנתיות שיזם פורום ועדי ההורים היישוביים. התלמידים לומדים בה על סדרי עדיפויות כלכליים, ניהול תקציב משפחתי ועוד. את השיעורים מעבירים הורים וגורמים בעלי אוריינטציה פיננסית הקשורים ל"קהילת בית הספר" ‑ כלומר אנשי כלכלה, רואי חשבון וגם עובדי בנקים.

 

רן ארז. ארגון המורים העל־יסודיים התנגד להחלפת מורים בבנקאים רן ארז. ארגון המורים העל־יסודיים התנגד להחלפת מורים בבנקאים צילום: דנה קופל

 

"טעימות פיננסיות" מצטרפת לשתי ותכניות רשות בחינוך פיננסי שנלמדות בבתי ספר על־יסודיים. את התוכנית המיועדת לכיתות ט' מעבירים עובדי בנקים, והדבר עורר ביקורת חריפה. בארגון המורים העל־יסודיים התנגדו ליוזמה לתלמידי כיתה ט', והיו"ר רן ארז אף אמר ל"כלכליסט" כי הארגון הנחה את מנהלי בתי הספר לא לשתף פעולה עם היוזמה: "אנחנו בעד חינוך פיננסי, אבל לא יכול להיות שהמורים ינוטרלו ובמקומם יביאו פקידי בנקים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x