$
בארץ

המשבר בטבע: מרבית הפיטורים במפעל בירושלים נדחו לסוף 2019

לפי המסתמן, ברבעון הראשון של 2018 יפוטרו 100 עובדים הקרובים לגיל פרישה, מתוך 700 עובדי המפעל בירושלים. יתר העובדים יפוטרו כנראה בפעימה אחת בסוף 2019

דרור רייך 13:3831.12.17

טבע מרגיעה את חרושת השמועות באשר לשני מפעליה בירושלים. "הפרסומים על כך שלא נפטר כלל עובדים אינם נכונים" לפחות עד לסוף 2019.

 

נזכיר כי לטבע שני אתרים בירושלים, הממוקמים בסמיכות בהר חוצבים. המפעל הרב תחומי מעסיק 233 עובדים וצפוי להיסגר. המפעל השני הוא מפעל הטבליות המעסיק 618 עובדים וצפוי לאורך זמן להעביר חלק מהייצור שלו מחוץ לישראל ובכך לאפשר פיטורים של רוב העובדים.

 

 

 

 

מפעל טבע בהר חוצבים מפעל טבע בהר חוצבים צילום: רויטרס

כעת המאבק הוא על תיזמון הפטורים. קאר שולץ, המנכ"ל החדש רוצה להציג לשוק ירידה בכמות המועסקים בטבע כבר ברבעון הראשון של 2018. הוא מוכן להתפשר קצת אך על הסגירה הסופית בסוף 2019 הוא אינו מוכן לוותר.

 

 

 

"טבע מנהלת הליך היוועצות אינטנסיבי עם ועד העובדים וההסתדרות, וקרובה לגיבוש הסכמות באשר למספר העובדים באתר טבע בירושלים אשר יידרשו לסיים את עבודתם עוד ברבעון הראשון של שנת 2018, וכן לאופן סגירת האתר בסוף שנת 2019, כפי שתוקשר", נמסר מהחברה.

 

כעת מסתמן כי ככל הנראה יפוטרו ברבעון הראשון של 2018 100 עובדים הקרובים לגיל פרישה - מתוך 700 עובדי המפעל. יתר העובדים יפוטרו כנראה בפעימה אחת בסוף 2019. המפעל עצמו ימשיך לפעול עד 2019 ולאחר מכן ייסגר. על פי תוכנית הפיטורים המקורית, 340 עובדים היו צריכים להיות מפוטרים בפעימה הראשונה עד 2018, ובהמשך - עד סוף 2019 תוכננו שלוש פעימות נוספות לפיטורי כל העובדים.

 

"אנו מברכים על חזרתם לעבודה מחר של כל עובדי אתר הטבליות בירושלים" סיכמו בחברה. "טבע מחוייבת לניהול הליך הוגן ומכבד, וכן לסיוע בהכשרה ובאיתור הזדמנויות תעסוקתיות חלופיות לעובדים שמשרתם תתייתר".

 

״אני מברך על ההחלטה שלא לסגור את מפעל טבע טבליות בירושלים" אמר שר העבודה והרווחה חיים כץ . "זה הדבר הנכון כלכלית ומוסרית. אי אפשר לקבל מצב שבו סוגרים מפעל לאומי עם רווח של 27% ופוגעים במאות משפחות ישראליות בלי סיבה. ישר כח להסתדרות הלאומית על עמידתה האיתנה״.

 

"סימנים ראשונים של אחריות וחיבור למציאות הישראלית מצד ההנהלה הבינלאומית של טבע. נמשיך להיאבק עד אחרון עובדי החברה בישראל". אמר בתגובה ח"כ עמיר פרץ. ״הנהלת טבע חשבה שתוכל לזלזל בממשלת ישראל ובארגוני העובדים ולשלוח את כל עובדי טבע המסורים בישראל לביתם, אך נתקלה בחזית איתנה של עובדים מאורגנים וחברה ישראלית סולידרית״.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x