בארץ

במשרד המשפטים מערימים קשיים על מהלך של ניוד חשבונות בנק בחוק ההסדרים

משרד המשפטים דורש מהאוצר להוציא מהתוכנית מהלכים שבעייתיים לקדמם בלוח הזמנים הנוכחי, כאשר הוצאת מהלכים אלו עלולה לסכן את יישום הרפורמה בקצב שמבקש כחלון

עמרי מילמן 10:3931.12.17

במשרד המשפטים מערימים קשיים בשבועות האחרונים על ניסיון משרד האוצר להכליל בחוק ההסדרים מהלך שיאפשר ניוד בקלות של חשבונות בנק. במשרד המשפטים חוששים מקידום חלק מהמהלכים המורכבים במסגרת חוק ההסדרים שאמור להיות מאושר במהירות יחסית - בעוד שבועיים בממשלה ועד סוף מרץ בכנסת יחד עם תקציב 2019.

 

 

 

בעוד שבהתחלה ביקשו במשרד המשפטים להוציא את המהלך מחוק ההסדרים, כעת המחלוקות היא סביב מספר מהלכים טכניים שעלולים להכשיל את מימוש המהלך כבר במסגרת חוק ההסדרים.

 

מימין נגידת בנק ישראל קרנית פלוג ושר האוצר משה כחלון מימין נגידת בנק ישראל קרנית פלוג ושר האוצר משה כחלון צילום: ידיעות אחרונות, עמית שעל

 

 

משרד המשפטים דורש כעת מהאוצר להוציא מהתוכנית לניוד חשבונות מהלכים שנחשבים למורכבים יחסית ובעייתי לקדמם בלוח הזמנים הנוכחי, כאשר הוצאת מהלכים אלו עלולה לסכן את יישום הרפורמה בקצב שמבקש כחלון. האוצר זקוק לתמיכת משרד המשפטים והיועץ המשפטי לממשלה בחוק ההסדרים לפני שזה עולה לאישור הממשלה, שכן התנגדות שלו עלולה לטרפד את אישור הסעיפים השונים בממשלה.

 

 

לפני כשבועיים קיימו שר האוצר משה כחלון ונגידת בנק ישראל קרנית פלוג מסיבת עיתונאים בה הכריזו על המהלך באופן רשמי. למרות שבנק ישראל הביע באופן רשמי תמיכה במהלך, גורמים בממשלה טענו כי הדבר נעשה בעקבות לחץ של כחלון, וכי בפועל הבנק מתנגד למהלך שמצטרף לשורה של מהלכים שהבנקים נדרשים כעת להתמודד איתם. באותה מסיבת עיתונאים אמר כחלון כי "אנשים לא אוהבים לעבור בנק כי אחר כך מסתבכים להם הויזה, הצ'קים הדחויים, החשבונות. הבשורה של היום זה שיחד עם בנק ישראל נטפל בניידות המספרים, כל לקוח שיחליט שהוא עובר בנק, במשך שבוע הבנק מחויב לבצע עבורו את כל הפעולות. מזכיר את הרפורמה בסלולר. אחד החסמים היה שאנשים לא רצו להפרד מהמספר שלהם. ברגע שחוקקנו שחברות חייבות להעביר את המספר הקיים ראינו שיטפון".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x