בארץ

פרסום ראשון

ועדי חברת חשמל דורשים: קידום הרפורמה רק לאחר הצבעה

במהלך ישיבת הוועד הארצי, הביעו ועדי ההנדסאים והמהנדסים תרעומת על כך שיו"ר ועד העובדים מיקו צרפתי לא הציג מסמך המפרט את עקרונות הרפורמה; צרפתי סירב לדון באפשרות להצבעה וימשיך לקדם את המו"מ מול המדינה

ליאור גוטמן 18:2830.12.17

עימות נרשם במהלך כינוס ועדי חברת החשמל שלשום (ה') לדיון בהסכמי הרפורמה שגובשו מול המדינה והוצגו השבוע, וכוללים פרישה של 3,000 עובדים. הדיון נערך במסגרת ישיבת הוועד הארצי ובנוכחות יועצים משפטיים ויועצי רפורמה שהוועד העסיק בחודשים האחרונים.

 

 

 

לטענת הנוכחים, יו"ר הוועד דוד (מיקו) צרפתי לא הציג מסמך המפרט את עקרונות הרפורמה שסוכמו לגבי כל נושא ונושא והנוכחים נאלצו ללמוד על הפרטים מדיווחי חברת החשמל לבורסה. בין המתנגדים ניתן לציין את את ועד ההנדסאים ואת ועד המהנדסים, שהביעו תרעומת על גיבוש הכללים מבלי להיות מודעים לתתי הסעיפים שהוסכמו מול משרדי האוצר והאנרגיה. אחד הנוכחים בישיבה אמר שהדיון התחיל בצורה רגועה אבל הפך במהרה למפגן צעקות,עד שהצדדים היו חייבים לצאת להפסקה כדי להרגיע את הרוחות.
 צילום: ויקיפדיה

 

במהלך הישיבה עלתה דרישה להתקדם לקראת חתימת חוזה רשמי לרפורמה רק לאחר הצבעה בתוך הוועד וקבלת אישור עקרוני. צרפתי סירב להעלות את הנושא להצבעה, ולכן הוא ימשיך לקדם את המו"מ מול המדינה מבלי שקיבל מנדט מהוועדים השונים.

 

 

 

המדינה צפויה לבקש מחר מבג"ץ ארכה של 45 יום כדי להשלים את השיחות מול העובדים עד לסגירת כל הקצוות ברפורמה. בכוונת משרד האוצר לכלול את הרפורמה בחוק ההסדרים הקרוב שיחתם בתחילת מרץ.

 

מי שעלול לתקוע את המהלך הוא ראש הממשלה נתניהו שהורה להמשיך במקביל לשיחות הרפורמה עם ניסיון המדינה להשיג פסק דין עקרוני בדמות זכות השביתה של עובדי מונופולים ממשלתיים. נכון לשבוע שעבר, כשהוצגו עיקרי הרפורמה, לשכת נתניהו לא הביעה תמיכה או הסתייגות כלשהי, והמבחן העיקרי יגיע ביום ראשון הבא עם אישור הרפורמה כהחלטת ממשלה רשמית.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x