$
בארץ

פיצוץ בישיבת העברות תקציביות של מיליארדי שקלים אחרי ששפיר האשימה את זוהר בשחיתות

סתיו שפיר: "מיקי זוהר כיו"ר ועדה קיים דיונים ששרתו אינטרסים נדל"ניים בשכונה שבו יש לו דירות". זוהר עזב את הישיבה והודיע שלא יהיו הצבעות עד שיו"ר ועדת הכספים גפני לא ירסן את שפיר

שחר אילן 18:0727.12.17
פיצוץ בישיבת המרתונית של ועדת הכספים המאשרת העברות תקציביות בשווי מיליארדים. זאת, לאחר שמרכז הקואליציה בוועדת הכספים ח"כ מיקי זוהר הודיע שלא יאפשר יותר הצבעות אלא אם יו"ר הוועדה משה גפני מיהדות התורה ירסן את ההתבטאויות נגדו של ח"כ סתיו שפיר מהמחנה הציוני. שפיר האשימה את זוהר בשחיתות. עד הפיצוץ אישרה הוועדה העברות בהיקף 9 מיליארד שקל.

תחילת הפרשה היום (ד') בבוקר בדקות הראשונות של הישיבה, כאשר זוהר אמר לחברי האופוזיציה: "חוצפנים. אתם מדרדרים את השיח בבית הזה. יש פה עניינים דחופים שמחייבים דיון ואתם מנסים בשביל תרגיל פוליטי לעכב אותם". שפיר ענתה לו: "מושחת. פופוליסט. תעשה עוד דיונים על השכונה שלך בקריית גת".

מיקי זוהר. עזב את הישיבה מיקי זוהר. עזב את הישיבה צילום: אוהד צויגנברג

 

שפיר התייחסה לקביעת ועדת האתיקה שזוהר פעל בניגוד עניינים כאשר קיים בוועדה לשוויון חברתי בראשותו דיונים בעניין שכונת כרמי גת שבה יש לרעייתו מספר דירות. זוהר הגיש נגדה הבוקר תלונה לוועדת האתיקה של הכנסת בטענה ש"הגיע הזמן לזקוף קומה ולא למחול על טענות הסרק נגד הימין מסיבה פשוטה: אנחנו לא מושחתים".

 

אחר הצהריים התחדש הוויכוח. זוהר אמר לשפיר שהמעשה שלה "דוחה, ומגעיל ושפל אחרי שעבדתי להשיג כל שקל. זה מביש ומבזה את הכנסת". שפיר ענתה ש"אני מאוד נזהרת מלהשתמש במושג מושחת נגד אנשים חפים מפשע. מיקי זוהר כיו"ר ועדה קיים דיונים ששרתו אינטרסים נדל"ניים בשכונה שבו יש לו דירות". ח"כ אורן חזן הצטרף לזוהר וצעק על שפיר: "מה עשית בחיים שלך חוץ מאוהל ברוטשילד. את ההצגה הכי טובה בעיר. את מבעירה אש וצועקת שריפה".

 

אז עזב זוהר את הישיבה והודיע שלא יהיו הצבעות עד שגפני לא ירסן את שפיר. זה יצר מצב מוזר, לאור העובדה שזוהר כרכז הקואליציה הוא האיש בעל האינטרס העליון בקיום ההצבעות. גפני הודיע על הפסקה בישיבה. זוהר אמר בתגובה ש"האינטרס שלנו הוא לשמור על כבוד הכנסת ושפיר מבזה את הכנסת. לא יכול להיות שהיא תכפיש חברי כנסת".

 

המשמר החברתי פנה השבוע ליו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין מהליכוד בדרישה לעצור את מינויו המיועד של ח"כ זוהר לתפקיד יו"ר ועדת הכנסת. זאת, במסגרת סבב המינויים הצפוי בליכוד בעקבות התפטרות יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן. מנכ"ל המשמר החברתי יוסי צרפתי טען כי "מינוי זה אינו ראוי עקב התנהלותו הבעייתית של ח"כ זוהר" בנושא כרמי גת. לטענת צרפתי, "עברו הבעייתי של זוהר אינו מתיישב עם תפקיד כל כך חשוב וממלכתי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x