שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

נתניהו וכחלון במו''מ לגבי הרפורמה בחברת החשמל - נתניהו רוצה לפסול את זכות השביתה של הוועד

לפני שבוע נחשף ב"כלכליסט" כי מנכל משרד רה"מ הבהיר כי אין לוותר על ההליך בבג"ץ שנועד לפסול את זכות השביתה. יו"ר ההסתדרות ויו"ר ועד עובדי חברת החשמל מתנים את יישום הרפורמה בויתור על ההליך

אדריאן פילוט 17:2027.12.17

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון מנהלים כעת מו''מ אינטנסיבי סביב מה שעדיין מסתמן כמוקש העיקרי ביישום הרפורמה בחברת החשמל: ההליך המשפטי שיזמה המדינה בבג''ץ, המיועד לפסול את זכות השביתה מוועדי עובדים על רקע ישום של רפורמות מבניות במשק.

 

לפני שבוע נחשף ב"כלכליסט" מכתב חריף ששיגר מנכ''ל משרד ראש הממשלה אלי גרונר, ובו הוא מסביר לכל הגורמים המעורבים ברפורמה, כי חל איסור על כל ויתור בהליך מול בג''ץ וכל שינוי בהחלטה בנושא הזה, יהיה חייב לעבור דיון מיוחד בנוכחותו של נתניהו בעצמו ושל היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט –יחד.

 

כחלון ונתניהו. ימשכו את ההליך מבג"ץ? כחלון ונתניהו. ימשכו את ההליך מבג"ץ? צילום: אלכס קולומויסקי

 

גרונר הסביר במכתב את עמדתו של ראש הממשלה, לפיה, מדובר בנושא לאומי רחב בעל השלכות משקיות דרמטיות, כאשר על כף המאזניים מונחות מצד אחד רפורמה חשובה במשק החשמל ומצד שני היכולת עצם היכולת של הממשלה להוציא לפועל רפורמות בענפים שונים במשק על מנת ליישם את מדיניותה. מהמכתב עולה כי ראש הממשלה כבר החליט מה המשקל הסגולי של כל אחד מהמהלכים:"יש להמשיך בהליכים המשפטיים לקבלת פסק דין עקרוני", קובע מנכ''ל משרד ראש הממשלה.

 

גורמים המעורבים בפרטים אישרו את הידיעה ומסרו כי אכן "ניסנקורן וצרפתי (יו"ר ההסתדרות ויו"ר ועד עובדי חברת החשמל בהתאמה, א"פ) לא בהכרח יסכימו לרפורמה אם(ההליך מול) הבג״ץ ימשיך" וכי הרפורמה תלויה במידה לא מבוטלת במשיכת פניית המדינה בנושא. עוד נודע ל"כלכליסט" כי בכוונת משרד האוצר, האנרגיה וההסתדרות לבקש מבית המשפט לארכה נוספת, שכן עדיין ההסכם לא נחתם. כמו כן, מנדלבליט ימשוך או ימשיך את ההליך מול בג''ץ בכפוף למו''מ שמנהל כעת ראש ההמשלה ושר האוצר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x