שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

נחשף בכלכליסט

על רקע המו"מ למכירת זאפ: עובדי החברה מעלים הילוך במאבק על הסכם שכר קיבוצי

עובדי אתר הצרכנות הופתעו לגלות בכתבה שפורסמה היום ב"כלכליסט" כי אייפקס, בעלת אתר הצרכנות, מנהלת מגעים למכירתו ודורשים באמצעות אנשי ההסתדרות הכללית להיכנס עמם למו"מ על הסכם קיבוצי חדש

גולן חזני 12:5527.12.17

ההסתדרות הכללית וועד עובדי זאפ יוצאים למאבק נגד הנהלת החברה ודורשים להיכנס עימם למו"מ על הסכם קיבוצי חדש, זאת לאחר שהבוקר פרסם "כלכליסט" כי חברת אייפקס מנהלת מגעים למכירת אתר הצרכנות לאקסל שפרינגר. בשעה זו מכנס הוועד של 500 עובדי קבוצת זאפ את העובדים יחד עם נציגי ההסתדרות לדיון בנושא המו"מ של הנהלת החברה ובעלת השליטה קרן איפקס למכירתה.

 

היום בצהריים שיגר יקי חלוצי, יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק בהסתדרות הכללית, מכתב למנכ"ל זאפ, אילן צחי. ההסתדרות הכללית החליפה לפני כעשרה ימים את הסתדרות העובדים הלאומים בייצוג של עובדי החברה.

 

חלוצי קבל בפני צחי על כך שבפגישה ביניהם שנערכה רק לפני שלושה ימים, ואשר בה התרשם כי להנהלה רצון טוב בניהול יחסי עבודה קיבוציים, לא ציין צחי ברמז את העובדה שמתנהל מו"מ למכירת החברה. "בוודאי שמידע מהותי כך כל היה מצוי בידיך בזמן פגישתנו ואינני מבין מדוע לא מצאת מקום לשתף את האיגוד המקצועי בעמידע זה. עצם ההסתרה מהווה חוסר תום לב בהתנהלות החברה. לאר הצעד הדרמתי שפורסם בעיתונות הכלכלית הבוקר, שיש לו השלכה והשפעה רוחביים על כלל העובדים בחברה, זכויותיהם ובטחונם התעסוקתי, אנו דורשים מכם להיכנס עמנו מיידית למו"מ קיבוצי בעניין זה. גם ההבטחות שנתת בפגישתנו לגבי ניהול שוטף של יחסי עבודה קיבוציים טרם הגיעו בכלל לביצוע, למרות מה שנאמר".

 

הסכם העבודה הקיבוצי של עובדי זאפ מסתיים בסוף 2018 ועד אז הם מחוייבים לשקט תעשייתי.

 

המנכ"ל צחי עצמו הוציא הבוקר מייל לעובדים בו נמסר: "הבוקר פורסמה כתבה ב"כלכליסט" על כך שקרן איפקס בוחנת את האפשרות להכניס שותף נוסף בקבוצת זאפ, או למכור את הקבוצה, כצעד שיאיץ את תמיחת החברה. חשוב לי להדגיש כהי הליך זה הינו חלק משגרת העבודה של בעלי המניות והינו תהליך שמנוהל על ידם. החברה תמשיךל בשגרת חייה כאשר בעלי המניות עוסקים שאלת אחזקתם בחברה. נהמשיך להיות ממוקדים בהעבודה השוטפת ובתצכנית העבודה העמוסה שלנו. אני גאה בעובדי הקבוצה שעשו בשנים האחרונות שינויים שהביאו לצמיחה ולהצלחת החברה".

 

מקבוצת זאפ נמסר בתגובה: "הנהלת זאפ מוקירה ומעריכה את עובדי החברה ואת הוועד שמייצג אותם. בעלי המניות מסרו לנו שהתקיימו מגעים ראשוניים להכנסת שותף או מכירת מניות החברה. מדובר בגישושים מאוד ראשוניים בלבד, וייתכן שלא יבשילו למאומה. אם תתבצע עיסקה למכירת מניות החברה, בטרם היא תיחתם יתקיים הליך הידברות עם העובדים על מנת לשמור על זכויותיהם".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x