$
בארץ

יש לימודים: בוטלה השביתה שתוכננה למחר במערכת החינוך

בית הדין האזורי בת"א קיבל את עתירת משרד החינוך לפיה אין מקום לשביתה מחר סביב סוגיית חישוב ימי המחלה הנתונה במחלוקת עם הסתדרות המורים; השופטת: השביתה - "צעד ארגוני מהיר מדי, וזאת בלשון המעטה"; הלימודים בגנים, בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים יתקיימו כסדרם

ספי קרופסקי 20:3926.12.17

בית הדין לעבודה בתל אביב קיבל את עתירת משרד החינוך וביטל את השביתה שתוכננה מחר (ד') בגנים, בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים על ידי הסתדרות המורים. השביתה שתוכננה ליום אחד נקבעה במחאה על מה שהמורים הגדירו כ"עושק ימי מחלה של המורים על ידי משרד החינוך" והמחלוקת סביב הסוגייה. השופטת אפרת לקסר, נשיאת בית הדין האזורי לעבודה, מתחה ביקורת על החלטת הסתדרות המורים ואמרה כי "השביתה מחר הייתה נקיטת צעד ארגוני מהיר מדי, וזאת בלשון המעטה. לא צריך לשבות מחר".

 

 

 

לטענת המורים, מורה שחולה יום אחד מחויב כאילו נעדר 1.4 ימים מהעבודה, ועדיין לא נמצא פתרון בעניין. בית הדין הורה הערב למורים ולמשרד החינוך להמשיך במו"מ בסוגייה. לקסר ציינה עוד כי "סוגיית ימי המחלה נעשתה במשך 30 שנה בצורה מסוימת, והצעת ההסתדרות לשינוי שיטת החישוב הועלתה רק לפני 4 ימים".

 

ההשבתה תוכננה זמן קצר לאחר שארגון המורים סיים את סכסוך העבודה שלו מול המדינה לאחר שנחתם הסכם קיבוצי חדש. ההחלטה עליה התקבלה אתמול בישיבה של הנהלת הסתדרות המורים. המהלך הגיע לאחר שבתחילת השנה נחתם הסכם שכר חדש בין הסתדרות המורים למדינה. במסגרת החתימה התחייבה הסתדרות המורים לשמור על "שקט תעשייתי" ולא לקיים השבתות לתקופת ההסכם. אלא הנתונים שהתגלו בתלושי השכר סביב ימי המחלה, גרמו לכך שבכל זאת הכריזו המורים על סכסוך עבודה ועל ההשבתה מחר, שכאמור בוטלה.

 

 

 

הסתדרות המורים מסרה בתגובה כי היא מכבדת את החלטת בית הדין לפיה יתקיים משא ומתן אינטנסיבי בתקופה הקרובה בחסותו ו"אנו תקווה כי במסגרתו יימצא הפיתרון לפגיעה הקשה בציבור עובדי ההוראה. מטרתנו היא להפסיק מיידית את עושק ימי המחלה ואת הפגיעה בעובדי ההוראה".

 

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד: "אני סומכת על בית הדין שיידע לחייב את משרדי הממשלה שלא לגרור רגליים ולא לפגוע בזכויות עובדי ההוראה".

 

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד צילום: דנה קופל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x