$
בארץ

המשבר בטבע

עובדי טבע ישביתו המפעלים בירושלים, אשדוד ונתניה: "הפיגוע נמשך, נחריף המאבק"

בנוסף יקיימו העובדים עיצומים ואסיפות הסברה במפעלים נוספים; יו"ר הוועד בירושלים, איציק בן סימון: "אנחנו מפעל רווחי, ונמשיך להתקיים"

שירות כלכליסט 20:0619.12.17
גם מחר (ד') יימשכו צעדי המחאה של עובדי טבע ברחבי הארץ במאבק נגד הפיטורים ההמוניים בחברה. הפעילות במפעלי טבע בירושלים ובאשדוד תושבת באופן מלא וכן במפעלים פלנטקס ואביק בנתניה. בנוסף לכך במהלך היום יתקיימו עיצומים ואסיפות הסברה, במהלכן העבודה תשובש, במפעלים טבע כפר סבא, טבע-טק בנאות חובב ומיגדה בקריית שמונה, במרכז הלוגיסטי בשוהם ובמטה החברה בפתח תקווה.

 
מוקדם יותר היום סירב מנכ"ל טבע, קאר שולץ, לבקשת ראש הממשלה בנימין נתניהו, לצמצם את תוכנית הפיטורים. בפגישה, שבה השתתפו גם שר האוצר משה כחלון ושר הכלכלה אלי כהן, אמר שולץ: "באתי לקראתכם בעניין הנגב והגליל. אבל הנושא של המפעלים בירושלים יותר בעייתי. אין שם כדאיות כלכלית. את הטבליות אפשר לייצר בשליש מחיר במזרח אירופה, והמשאפים הם מוצר שאין לו ביקוש".
 
בערב אמר איציק בן סימון, יו"ר ועד עובדי טבע בירושלים: "לצערנו, הפגישה בין שולץ לנתניהו בנושא הפיטורים לא הניבה פרי. הפיגוע בירושלים נמשך כרגע. אנחנו כוועד נמשיך להתבצר במפעל, נצא לצמתים גדולים יותר".
 
בן סימון, שכינס את העובדים בכניסה למפעל, אמר: "אנחנו מבקשים סליחה מהחולים בכל העולם, שלא נוכל לייצר את התרופות עבורם". לדבריו, "אדוני ראש הממשלה, תגיע אלינו לאתר, תהיה חשוף לנתונים, תשמע את העובדים, אנחנו מפעל רווחי, ונמשיך להתקיים בירושלים". 
איציק בן סימון איציק בן סימון צילום: עמית שאבי
 
הוא הוסיף כי "לא יהיה ונדליזם. לא נפוצץ את המפעל - השכנים יכולים להיות רגועים. נחליט בהמשך הערב אם להתבצר עם בני המשפחה שלנו".

 

אורטל, עובדת בטבע, אמרה: "קצת תמוה בעיני שהחברה מסרה כי המפעל מפסיד 10 מיליון דולר. המחסור בתרופות כתוצאה מהמצב עומד על 7 מיליון דולר רק בארה"ב.

 

"אנחנו מזמינים את המנכ"ל קאר שולץ לבקר במפעל הטבליות בירושלים. נעשה הכל כדי להשאיר את האתר הזה פתוח. אין שום סיבה לפגוע בו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x