שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

התקדמות בדיוני הרפורמה בחברת החשמל: המעבר להסכמים אישיים ימשך כמה שנים

שר האנרגיה שטייניץ השתתף היום בשיחות.הצדדים מעוניינים לסגור את הקצוות האחרונים ברפורמה בטרם היא תגובש לכדי מסמך שישולב בחוק ההסדרים

ליאור גוטמן 14:3819.12.17

השמועות על סיומם של דיוני הרפורמה בחברת החשמל התבררו כמוקדמות מדי: הנהלת חברת החשמל סיימה לפני שעה קלה סבב דיונים שמוגדר "הישורת האחרונה" מול משרדי האוצר והאנרגיה.

 

 

 

הדיונים עלו רמה כאשר שר האנרגיה יובל שטייניץ השתתף אישית בשיחות כאשר מולו - פרט לפקידות הבכירה של משרד האוצר - ישב יו"ר ההסתדרות אני ניסנקורן. זה האחרון אף ביטל שורת פגישות הנהלה בהסתדרות כדי להשתתף בדיון.

 

שר האנרגיה, יובל שטייניץ שר האנרגיה, יובל שטייניץ צילום: אוראל כהן

 

ממידע שהגיע ל"כלכליסט" עולה שהצדדים מעוניינים לסגור את הקצוות האחרונים ברפורמה בטרם היא תגובש לכדי מסמך שישולב בחוק ההסדרים.

 

בכיר שמעורב בשיחות טוען שרוב הנושאים הגדולים כבר סגורים כאשר הסבב הנוכחי מתמקד עם מבנה חברת החשמל ביום שאחרי. הנהלת החברה רוצה להעביר מייד אחרי הרפורמה את 100 הבכירים שלה לחוזה אישי, זאת במקום החוזה הקידוצי אליו הם כפופים היום.

 

בוועד העובדים מתנגדים למהלך והפשרה המסתמנת היא לפרוש את המהלך של העברת העובדים מהסכם קיבוצי להסכם אישי לאורך כמה שנים. הצדדים אמורים לשוב ולהפגש גם אחרי החג.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x