$
בארץ

אושרו רטרואקטיבית 60 מיליון שקל לנסיעות נתניהו

ח"כ רוזנטל: "רוב נסיעות ראש הממשלה הן בריחה מרשויות החוק ונועדו לשבש את החקירה"; מטוס רה"מ עלה 356 מיליון ויכנס לפעולה באמצע 2018

שחר אילן 13:2119.12.17

ועדת הכספים של הכנסת אישרה העברת 60 מיליון שקל רטרואקטיבי לתגבור נסיעות ראש הממשלה השנה.

 

 

ח"כ מיקי רוזנטל (המחנה הציוני) הביע התנגדות בשאלה: "למה צריך לתגבר ב-60 מיליון שקל". הוא טען ש"רוב נסיעות ראש הממשלה הן בריחה מרשויות החוק ונועדו לשבש את החקירה. עכשיו הציבור מממן לנתניהו 60 מיליון שקל נוספים לנסיעות התחמקות בעולם".

 

בנימין ושרה נתניהו בדרך לסין השנה בנימין ושרה נתניהו בדרך לסין השנה צילום: חיים צח, לע"מ

נציג האוצר הסביר שהכספים מאושרים בהתאם לקצב הביצוע בפועל וכי העלות של נסיעה היא בין מיליון ל-10 מיליון שקל. עוד אמר, שהמטוס החדש של ראש הממשלה יכנס לפעולה באמצע 2018 וכי עלותו הייתה 356 מיליון שקל. ח"כ מיקי לוי (יש עתיד) אמר כי "המטוס מיותר. לא צריך אותו. זו מגלומניה.

התנגדנו אליו גם כשהיינו בממשלה".

 

ח"כ אורן חזן (הליכוד) שאל: "איך קורה שפעם אחר פעם מאשרים רטרואקטיבי"?. בתחילה הגיש חזן רביזיה על ההחלטה, אבל אחר כך בלחץ יו"ר הוועדה ח"כ משה גפני משך אותה.

 

סערה נוספת פרצה כאשר הוועדה אישרה העברת עודפים של עוד 5 מיליון בתקציב משרד החוץ עבור "אירוח וביקורים של ראש הממשלה ושרים בחו"ל, תשלומים לספקים עבור בתי מלון, שכירה רכבים ואבטחה וליווי". רוזנטל האשים: "בסעיף אחיד אתם אומרים כמה עולה מטוס ובסעיף אחר כמה עולה מלון, כדי שהציבור לא ידע". במשרד החוץ הסבירו: "אנחנו הגורם שמשלם בחו"ל.

 

ההעברה הוגשה במסגרת גל ההעברות התקציביות של סוף השנה. הועדה החלה בהעברת סכומים שעומדים כרגע על 7 מיליארד שקל במהירות של עשרות מיליוני שקלים לדקה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x