שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מפשטים את הבירוקרטיה: רשות המסים פרסמה שני מסלולים ירוקים למיזוג חברות

לדברי מנהל רשות המסים, משה אשר, מנהל הרשות: "חברות אשר יחליטו לייעל את פעילותן העסקית ויבצעו שינוי מבנה ייהנו עם השקת המסלולים הירוקים החדשים מהקלה בירוקרטית משמעותית, על ידי קבלת ודאות מסויימת תוך ימים ספורים"

עמרי מילמן 13:5819.12.17

מחלקת שינוי מבנה בחטיבה המקצועית ברשות המסים פרסמה שני "מסלולים ירוקים" חדשים לקבלת החלטת מיסוי (רולינג) בנושא מיזוג חברה בת עם ולתוך חברה אם ומיזוג חברות אחיות.

 

החוק היום מסדיר מהם התנאים בהם מיזוג של חברות (שכרוך גם בהעברת נכסים תמורת מניות או פיצול חברות) לא יחויב במס במועד שינוי המבנה אלא רק במועד מאוחר יותר. כיום הליך האישור לאותה דחיית מס יכול להגיע לשנה. פרסום המסלול הירוק, המבהיר את התנאים (כמו למשל שליטה מלאה של חברת האם בחברת הבת) ואמור להקל על החברות באופן משמעותי ולקצר את לוח הזמנים.

 

 

 

דחיית מס שמאושרת על ידי רשות המסים נעשית ברשימה סגורה של מקרים המוגדרים בחוק. במקום שבו מדובר בשינויי מבנה שבהם מבחינה מהותית, לא היה מימוש כלכלי אמתי המצדיק חיוב במס, במקרים שנעשו כדי לשמור על הבעלות הכלכלית בנכסים המועברים.

 

לדברי מנהל רשות המסים, משה אשר, "חברות אשר יחליטו לייעל את פעילותן העסקית ויבצעו שינוי מבנה ייהנו עם השקת המסלולים הירוקים החדשים מהקלה בירוקרטית משמעותית, על ידי קבלת ודאות מסויימת בתוך ימים ספורים".

 

עו"ד (רו"ח) גיא חן, מומחה לשינויי מבנה, ממשרד שגיא ושות' מסביר: "בצעד מבורך, מחלקת מיזוגים ופיצולים ברשות המסים החליטה להקל בבירוקרטיה הנדרשת במיזוג בין חברת אם לחברת בת או בין חברת אחיות. משמעות ההקלה כי אין עוד צורך בקבלת אישור מקדמי מרשויות המס לצורך שינויי מבנה שכאלו, אלא ניתן להסתפק במתן הודעה בלבד באמצעות טופס ייעודי. ההקלה מהווה בשורה משמעותית לחברות אשר נמנעו עד כה משינויי מבנה עקב התהליך המורכב שנדרש לשם כך. בימים אלו רשות המסים שוקדת על הקלות נוספות בתחום שינויי המבנה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x