$
בארץ

למרות איומי ההשבתה: הנהלת נמל אשדוד הודיעה על קליטת עשרות עובדים מקבוצות מיעוט

על פי הודעת ההנהלה המהלך לקליטת 32 סוורים חדשים יצא לדרך וזאת למרות שבהסתדרות ביקשו להתערב ולעצור אותו בטענה כי לעובדים הוותיקים אין מספיק משמרות

ליאור גוטמן 10:0519.12.17

המאבקים סביב קליטת עשרות עובדים חדשים בנמל אשדוד עולים הבוקר (ג') מדרגה, זאת בשעה שהנהלת נמל אשדוד מודיעה שהיא מתכוונת לבצע את המהלך לקליטתם המיידית של 32 סוורים חדשים מתוך קבוצה של 80 המיועדים להיקלט עד מחצית שנת 2018. העובדים החדשים, יהיו מקרב אוכלוסיות ייעודיות: נשים, בני העדה האתיופית, ובני מיעוטים ובהם דרוזים, מוסלמים, וצ'רקסים.

 

כפי ש"נחשף בכלכליסט", עובדי הנמל ביקשו מההסתדרות להתערב במהלך ולעצור אותו, זאת תחת הידיעה שב-4 בדצמבר כבר הוכרז סכסוך עבודה בנמל ויש להפעילו מיידית. העובדים טענו שאין להם מספיק משמרות ולכן אין לקלוט עובדים חדשים ויו"ר עובדי ארגון התחבורה בהסתדרות אבי אדרי אף אמר בשיחה עם כלכליסט ש"אסור שקליטת העובדים תגיע על חשבון תת משמרות של העובדים הקיימים. ננסה לעכב את המהלך, לצמצם אותו או לפעול מול ההנהלה כדי למצוא דרך בה העובדים יישארו עם אותו נפח עבודה".

 

למרות האיומים, בהנהלה אומרים הבוקר ש"קליטת העובדים החדשים חיונית לשיפור, העמקה והרחבת השירות ללקוחות. בנוסף, קליטת הסוורים החדשים תקצר את זמן המתנת האוניות והעבודה עליהן ברציף, דבר שיפחית עבור היצואן והיבואן הישראלי את העלויות ויוביל להורדת יוקר המחייה במשק הישראלי והגדלת כמות המטענים העוברת ברציפי נמל אשדוד".

 

עוד אומרים שם שהם מכבדים את מערך יחסי העבודה, הסכמי העבודה החתומים ואת זכות ההתאגדות של העובדים, אולם ניצול הכרזת סכסוך עבודה על סעיף זה מוגדר שם כמופרך ומשולל כל יסוד. "לא יעלה על הדעת כי נציגי עובדים בגיבוי ההסתדרות מוחים על קליטת כוח אדם חדש לחברה ומנסים לחבל ביצירת מקורות תעסוקה ופרנסה חדשים בדרום הארץ", אומרים בנמל.

 

מנכ"ל נמל אשדוד יצחק בלומנטל מחדד שלתפיסתו מדובר בסיטואציה הזויה זאת לאור העובדה שרק ביום ראשון השבוע הושבת נמל אשדוד כמו רוב המשק, בגלל פיטורים נרחבים של עובדים שמתבצעים בתקופה האחרונה בישראל, ובדרום הארץ ובפרט בעיר אשדוד עצמה. "קליטת עובדים בחברת נמל אשדוד הנה באחריות מלאה של הנהלת החברה ובסמכותה הבלעדית. אנו נמשיך בהליך קליטת העובדים החדשים כמתוכנן ולא נסבול הפרעות בנושא. אם תממש ההסתדרות את איומה לא נהסס לפנות לבית הדין לעבודה ולנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותנו על מנת להבטיח את המשך השירות ללקוחות והפעילות הנמלית החשובה כל כך לפעילותו השוטפת", סיכם

בטל שלח
    לכל התגובות
    x