$
בארץ

רעידת אדמה בטבע

מתבצרים בירושלים: עובדי טבע עושים את הלילה במפעל

ההסתדרות הודיעה על השבתה מלאה מחר באתרי טבע גם בפ"ת, באשדוד ובנתניה, והעובדים בכפר סבא יעצרו את פעילות המפעל למשך ארבע שעות

ספי קרופסקי 20:1017.12.17

ההסתדרות נערכת להמשך העיצומים בעקבות המשבר בחברת טבע והודיעה היום (א') כי גם מחר תימשך ההשבתה המלאה של מטה החברה בפתח תקווה, מפעל טבע מדיקל באשדוד ומפעל טבע פלנטקס בנתניה. בתוך כך העובדים במפעל בירושלים מתבצרים במקום וישהו שם הלילה. במהלך הערב הם הבעירו צמיגים במחאה על גל הפיטורים.

על פי הודעת ההסתדרות, העובדים בירושלים ימשיכו מחר בשביתה כוללת. כמו כן, כ-250 עובדי טבע בכפר סבא יעצרו את פעילות המפעל למשך ארבע שעות - החל מהשעה 12:00 בצהריים.

עובדי טבע מתבצרים במפעל המשאפים בירושלים, היום עובדי טבע מתבצרים במפעל המשאפים בירושלים, היום צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות

 

עובדי המפעלים טבע מיגדה בקריית שמונה, אביק בנתניה וטבע-טק TAPI במועצה האזורית רמת חובב, יקיימו אסיפות הסברה בסמוך לאתרי החברה. כמו כן, צפויות פעולות מחאה נוספות.

 

במקביל, כפי שפורסם מוקדם יותר, יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, שר האוצר משה כחלון ושר הכלכלה והתעשייה אלי כהן, צפויים לקיים מחר בבוקר פגישה מיוחדת עם העובדים ונציגי כל הוועדים בחברת טבע. ראש הממשלה בנימין נתניהו, כחלון ומנכ"ל טבע קור שולץ ייפגשו ביום שלישי.

 

אבי ניסנקורן אבי ניסנקורן צילום: מוטי קמחי

 

חיים כץ מתערב במשבר 

 

שר הרווחה חיים כץ נפגש היום בלשכתו עם יו"ר ההסתדרות הלאומית יואב שמחי ועם נציגי ועדי העובדים של טבע, יו"ר ועד טבע אסיא שבפתח תקווה, הניה גלבוע, יו"ר ועד עובדי טבע ממפעל הטבליות בירושלים איציק בן סימון, וסגנו דוד מנסבך.

 

 

 

במהלך הפגישה הציגו נציגי העובדים את החששות בעקבות הודעת הנהלת טבע על הכוונה לפיטורים. השר כץ ביקש לקבל את הנתונים המלאים של מצבת העובדים בכל מפעל במטרה לגבש פיתרון שיביא למינימום פגיעה בעובדים. השר כץ הביע אופטימיות ואמר כי "בהליך התייעלות חכם שיעשה בשיתוף עם העובדים, ניתן יהיה להציל את מפעל טבע טבליות בירושלים ולצמצם את היקף הפטורים הכללי במפעלים של טבע ברחבי הארץ". 

 

שמחי אמר כי "אנחנו יוצאים ברוח חיובית מישיבת החירום. אין לי ספק שלשר כץ הניסיון הרב ביותר סביב שולחן הממשלה למניעת נטישת טבע את ירושלים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x