$
משפט

רשות ני"ע: תיק חקירת ג'רוזלם השקעות בטכנולוגיות ואיש העסקים שמואל הכהן הועבר לפרקליטות

על פי החשד הכהן, מבעלי השליטה בשלד הבורסאי ג'רוזלם השקעות בטכנולוגיות והיו"ר לשעבר, נחשד כי ביצע שינויים משמעותיים בהיקף החזקותיו בחברה ונמנע מלדווח על כך למשקיעים. מחלקת מיסוי וכלכלה בפרקליטות תל אביב תבדוק האם יש מקום להעמיד לדין את המעורבים

זוהר שחר לוי 11:2717.12.17

רשות ניירות ערך הודיעה היום (א') כי העבירה את תיק החקירה בעניינם של איש העסקים שמואל הכהן וחברת ג'רוזלם השקעות בטכנולוגיות, זאת בחשד לביצוע עבירות דיווח ועבירות מידע פנים. מחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) צפויה לבחון את החומר ולבדוק האם יש מקום להעמיד לדין את המעורבים.

 

הכהן, מבעלי השליטה בשלד הבורסאי ג'רוזלם השקעות בטכנולוגיות והיו"ר לשעבר, נחקר במרץ האחרון בחשד כי ביצע שינויים משמעותיים בהיקף החזקותיו בחברה ונמנע מלדווח על כך למשקיעים.

 

על פי החשד שנבדק במחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך, במהלך התקופה שבין ה-1 בינואר 2014 ועד לסוף שנת 2016, בפרקי זמן שונים, נמנע הכהן, בכובעו כנושא משרה בכיר בחברה או כבעל עניין בה, מלדווח לחברה אודות אחזקותיו בפועל בחברה על אף שידע כי חלו שינויים בהן, וזאת, על פי החשד, תוך הטעיית ציבור המשקיעים ושאר בעלי המניות בחברה.

 

 

(אילוסטרציה) (אילוסטרציה) צילום: shutterstock

 

לפי רשות ני"ע, בתקופה זו פעל הכהן במסחר ונמנע מלדווח על אחזקותיו בפועל חרף מודעותו על השינויים באחזקותיו ועל הצור לדווח עליהם. החשד, כך טוענים ברשות, היה כי דיווחיו הכוזבים של הכהן לחברה או אי דיווח על פרטים שהיה עליו לדווחם, גרמו לחברה בנוסף לדיווחיה המטעים לציבור, גם להציג מצג שווא הנוגע להתנהלותה מול סגל הרשות.

 

עוד נטען כי עלה חשד כי הכהן ביצע שימוש במידע פנים במניות החברה בזמן שרכש בספטמבר 2014 את מניותיה כאשר היה בידיו מידע על אודות מכירת אחזקות החברה בחברת הבת מנטיס לחברת טיטניום, קרן בבעלות רוסית שהחזיקה גם היא במנטיס, תמורת 2.15 מיליון דולר וזאת טרם פרסום המידע לציבור.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x