שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

רעידת אדמה בטבע

עובדי טבע מתבצרים כעת במפעלי החברה בירושלים

מחר בבוקר ייפגשו שרי האוצר והכלכלה עם יו"ר ההסתדרות וראשי ארגוני העובדים בחברה. הסתיימה השביתה הכללית במשק, שכללה מאות אלפי עובדים. קודם לכן עובדים בנאות חובב חסמו את כביש 40 ופונו; מאות מעובדי מטה טבע בפ"ת חסמו את ציר ז'בוטינסקי בעיר; באשדוד שרפו צמיגים. דיווחים חיים מכל אתרי טבע ברחבי המדינה

כתבי כלכליסט 13:2317.12.17

עובדי טבע יצאו הבוקר (א') למאבק בתוכנית הקיצוצים של החברה, הכוללת קיצוץ של 25% מעובדיה בעולם, כולל 1,700 בישראל בלבד. בשעות 12-8 התקיימה שביתה כללית במשק כהזדהות עם עובדי טבע.

 

כעט מתבצרים עובדים במפעלי החברה בירושלים. מההסתדרות נמסר, כי "זעקת העובדים תמשיך להדהד עד שיישברו חומות האטימות. העובדים אינם שקופים וההסתדרות תמשיך להיאבק למענם ולצידם עד שיגובש פתרון הולם למשבר". 

 

מחאת העובדים בירושלים מחאת העובדים בירושלים צילום: Twitter/amit1tomer

 

מחר (ב') בבוקר בשעה 10:00 ייפגשו שר האוצר משה כחלון ושר הכלכלה אלי כהן ביחד עם יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ויואב שמחי, יו"ר ההסתדרות הלאומית, עם יושבי ראש ארגוני העובדים של טבע, במשרד האוצר בירושלים.

 

עובדי טבע פתח תקווה מפגינים על ציר ז'בוטינסקי עובדי טבע פתח תקווה מפגינים על ציר ז'בוטינסקי צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות
עובדי טבע מפגינים בפ"ת עובדי טבע מפגינים בפ"ת צילום: נמרוד גליקמן

 

עמרי מילמן עם המפגינים בירושלים:

 

עובדי המפעלים של טבע בירושלים החלו הבוקר בהפגנה נגד כוונת הנהלת טבע לסגור את שני המפעלים בעיר. העובדים חסמו את הכניסה לעיר מתחת לגשר המיתרים, עד לפינוי המשטרה. קודם לכן חסמו את הצומת שליד משרד ראש הממשלה. הם הפגינו בין האוצר לכנסת וקראו: "כחלון תתעורר ותפסיק להתעסק עם סלולר" וקראו למנכ"ל טבע קור שולץ להתפטר. יו"ר הוועד איציק בן סימון הודיע שמחר ייפגש עם שר האוצר.

 

עובדי טבע חוסמים את הכניסה לעיר בסמוך לגשר המיתרים עובדי טבע חוסמים את הכניסה לעיר בסמוך לגשר המיתרים צילום: עמרי מילמן

 

העובדים החלו לצעוד מהמפעלים היושבים בהר חוצבים לכיוון משרד ראש הממשלה בקריית הממשלה תוך שהם חוסמים את הכביש לתנועת רכבים. "לא ניתן לסגור את מפעל טבע טבליות ירושלים. נילחם עד הסוף כדי שהמפעל ימשיך להתקיים בירושלים בירת ישראל", מזהיר איציק בר סימון, יו"ר ועד עובדי טבע טבליות בירושלים, החברים בהסתדרות הלאומית. "עובדי טבע הולכים לסגור את ירושלים. נשיא ארצות הברית דונאלד טראמפ הכריז על ירושלים בירת ישראל וחברת טבע החליט לנטוש את העיר. מאות עובדי המפעל חמושים בבני המשפחות, נשים וילדים ייצאו להפגנת תמיכה המונית ששיאה יהיה מול ישיבת ממשלת ישראל".

 

לצד שלטים נגד סגירת המפעלים, עובדי טבע נושאים שלטים הקוראים לראש הממשלה, לשר האוצר ולראש העירייה, ניר ברקת, לפעול נגד הפיטורים הצפויים.

 

 

העובדים חוסמים את הכניסה לירושלים העובדים חוסמים את הכניסה לירושלים צילום: עמרי מילמן
 

העובדים עם ראש עיריית ירושלים ניר ברקת העובדים עם ראש עיריית ירושלים ניר ברקת צילום: אלכס קולומויסקי

 

 צילום: אוהד צויגנברג

 

הסתיימה שביתת הזדהות עם עובדי טבע שכללה מאות אלפי עובדים. במהלך סוף השבוע הנחה יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן את ועדת החריגים של ההסתדרות לגרוע מצעדי השביתה המתוכננים היום את רכבת ישראל ואת חברות התחבורה הציבורית, זאת לדבריו "על מנת למנוע פגיעה בציבור החיילים".  

  

הפגנת עובדי טבע באזור התעשייה אשדוד. מבעירים צמיגים הפגנת עובדי טבע באזור התעשייה אשדוד. מבעירים צמיגים צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות

 

 

נתב"ג ריק הבוקר נתב"ג ריק הבוקר צילום: ענר גרין

 

עומר כביר עם העובדים במטה בפתח תקווה:

 

העיר פתח תקווה איציק ברוורמן הגיע למטה ואמר "אפנה לחברות בעיר כדי שיקלטו את העובדים שיפוטרו מטבע". אחר הצהריים ייפגשו בפתח תקווה נציגים מכל ועדי העובדים של טבע להחלטה על המשך המאבק.

 

הבוקר הגיעו עובדי טבע לצומת הרחובות ז׳בוטינסקי והרב מלכה בפתח תקווה, וחסמו את הצומת. רונית גולן, נציגת ועד העובדים: "המטרה שלנו היא להקטין את מספר המפוטרים ולדאוג שאלו שהולכים הביתה, ילכו בצורה מכובדת". אחר הצהריים, בתום ההפגנה של עובדי המטה, צפוי להגיע למקום יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, כדי להחליט על השלב הבא והמשך הצעדים במאבק העובדים. לדברי יו"ר ועד העובדים במטה טבע, לעובדי המקום יש שלוש מטרות מרכזיות: לצמצמם את מספר המפוטרים במטה, שעומד כיום על 560 איש, לדאוג לתנאי פרישה טובים יותר לעובדים שיפוטרו ולמנוע את סגירת מפעל הטבליות בירושלים. 

 

 

עובדי טבע באשדוד:

 

עובדי החברה חסמו הבוקר כביש ליד מפעל טבע בעיר ושרפו צמיגים. יו"ר סיעת מרצ, ח"כ אילן גילאון, שנכח במקום אמר: "אנחנו כאן בגלל התנהלות חזירית של הנהלת המפעל. טבע קיבלה מהמדינה הטבות מס בשווי מיליארדים ועכשיו היא מפטרת את העובדים הישראלים ללא בושה. אלחם בכנסת, בוועדות ובחקיקה נגד הבושה הזאת".

 

הפגנת העובדים באשדוד, הבוקר הפגנת העובדים באשדוד, הבוקר צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות

 

יואב סטולר עם העובדים בנאות חובב:

 

עובדי מפעל טבע טק בנאות חובב פינו את החסימה בכביש 40 מבאר שבע לאילת, סמוך לצומת הנגב ועיר הבה"דים. העובדים הפגינו מתוך הזדהות עם המפוטרים בירושלים. במקביל, סביב השעה 11:00 תחל פגישה בלשכת ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ שתעסוק בטבע, על רקע מצב התעסוקה בנגב.

 

במפעל הממוקם דרומית לבאר שבע לא צפויים להיערך פיטורים בגל הקרוב, זאת לאחר שלפני כחודשיים פוטרו כ-110 מעובדיו במסגרת תוכנית התייעלות נקודתית. כיום מועסקים במפעל בנאות חובב כ-850 עובדים בתחומי המו"פ, המעבדה, הייצור והתחזוקה. בנוסף לאלו, ישנה גם מעטפת של כמעט 300 עובדי קבלן המעניקים שירותים לצורך קיומו של מפעל טבע טק, האמון בין היתר על ייצור תרופת הקומפקסון, עליה איבדה ענקית התרופות את הפטנט.

 

‏"בתוך שנתיים יחליטו לסגור גם אותנו ותוך חמש שנים המפעל כבר לא יהיה פה", אומרים עובדי מפעל טבע טק שמלווים על ידי ילדיהם שנמצאים הבוקר בחופש. "זה מקום טוב אז אנחנו לא נעזוב, אבל גם ללמוד זה עבורינו כבר מאוחר מדי".

 

 

 

 

קרן אור גרינברג עם העובדים בנתניה:

 

עובדי טבע נתניה משני מפעלים עומדים כתף אל כתף במחאה נגד הצעדים הקשים של הנהלת טבע. הפגנה משותפת בכניסה לאתר פלנטקס, רחוב גלגלי הפלדה באזור התעשייה הישן של נתניה מתקיימת בשיתוף ילדי העובדים. העובדים חסמו את כביש 57 היוצא מכיוון העיר מזרחה. 

 

הפגנת העובדים במפעל פלנטקס בנתניה הפגנת העובדים במפעל פלנטקס בנתניה צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x