$
משפט

פרשת בזק: הפרקליטות ביקשה מרשות ני"ע לבצע השלמות חקירה

כך עולה מתגובת המדינה לעתירה לבג"ץ לפיה יש לחקור את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בחשד למרמה והפרת אמונים. מהתגובה לא ברור האם השלמות החקירה קשורות לנתניהו

תומר גנון 16:4314.12.17

הפרקליטות ביקשה מרשות ני"ע לבצע השלמות חקירה בפרשת בזק. כך עולה מתגובת המדינה שהוגשה היום (ה') לעתירה לבג"ץ שהגישו התנועה לטוהר המידות ועו"ד שחר בן מאיר, ובה דרישה לחייב את היועמ"ש, אביחי מנדלבליט, לנמק מדוע לא הורה לחקור את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בחשד לביצוע עבירה של מרמה והפרת אמונים. העתירה הוגשה לאור העובדה שנתניהו כיהן כשר התקשורת בחלק מהתקופה הרלוונטית (2015-2017).

 

ממצאי חקירת רשות ני"ע העלו שהמנכ"ל שמינה נתניהו לעמוד בראש המשרד, שלמה פילבר, קידם אינטרסים עסקיים של בזק שנמצאת בשליטת חברו של ראש הממשלה, איש העסקים שאול אלוביץ'. רשות ני"ע המליצה להעמיד לדין הן את אלוביץ' ואת פילבר על ביצוע עבירות מרמה.

 

"התיק העובר לפרקליטות אבל כבר בשלב זה הוחלט כי יידרשו השלמות חקירה והו יבוצעו במועד הקרוב", נכתב בתגובת המדינה ששלח היום (ה') עו"ד יונתן ברמן, סגן בכיר במחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה. מהתגובה לא ברור האם השלמות החקירה קשורות לנתניהו.

 

נתניהו. לא ברור האם השלמות החקירה קשורות לראש הממשלה שכיהן כשר התקשורת בחלק מהתקופה הרלוונטית נתניהו. לא ברור האם השלמות החקירה קשורות לראש הממשלה שכיהן כשר התקשורת בחלק מהתקופה הרלוונטית צילום: אי פי איי

 

ברמן הוסיף כי: "מדובר בעתירה מוקדמת, שיש לדחות על הסף, ולחלופין למחקה. פרשיות בזק – המכונות על ידי העותרים כ'תיק 4,000' – נבחנות בימים אלה בפרקליטות, ומצויות בשלב השלמות החקירה. בהקשר זה יוער כי הגם שתיק החקירה הועבר למחלקת ני"ע בפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה), הוא הושב למחלקת החקירות לצורך ביצוע השלמות חקירה מסוימות, שכמובן אין המקום לפרטן. בנסיבות אלה אין מקום לברר העתירה בעת הנוכחית".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x