$
בארץ

בשבוע הבא: דיון ראשון בוועדת הכספים על הביטקוין

שיזם יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג צפויים להשתתף נציגי בנק ישראל, האוצר, רשות שוק ההון, רשות המיסים, רשות ניירות ערך וכן ומומחים

שחר אילן 21:4413.12.17

ועדת הכספים של הכנסת תדון לראשונה ביום שלישי הבא בנושא קביעת המדיניות של ישראל בנושא הביטקוין והמטבעות הדיגיטליים. בדיון שיזם יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג צפויים להשתתף נציגי בנק ישראל, האוצר, רשות שוק ההון, רשות המיסים, רשות ניירות ערך וכן ומומחים למטבעות וירטואליים.

 

הרצוג אמר כי "הסכומים המגולגלים במטבעות הדיגיטליים הם עצומים, וטכנולוגיית הבלוקצ'יין משנה את יחסי המסחר. הם יכולים להשפיע דרמטית על מפת הכלכלה והעסקים העולמית". לדבריו, "נשאלת השאלה כיצד מדינת ישראל מתמודדת מול האתגר החדש הזה; מהי עמדתם של בנק ישראל, שר האוצר והממונה על שוק ההון וכיצד הם רואים פעולות במטבעות אלה".

 

"מדינת ישראל לא יכולה להתעלם ממה שהפך לטרנד עולמי סוחף, שברור כי אינו הולך להיעלם מן העולם בעתיד הנראה לעין", הוסיף הרצוג. "אנחנו רואים בבירור בחודשים האחרונים עלייה בשימוש במטבעות הווירטואליים בארץ, הן בעסקאות יומיומיות והן בעסקאות רכישה של המטבעות עצמם על ידי הציבור בישראל. פוטנציאל ההשפעה העתידי של המטבעות הווירטואליים על הכלכלה הישראלית הוא עצום", טוען הרצוג, " והכנסת חייבת לתת דעתה לנושא״.

 

 

יצחק הרצוג יצחק הרצוג צילום: צביקה טישלר

בטל שלח
    לכל התגובות
    x