$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

מינוי מפתיע בתנובה: גיא רוזן ימונה כדירקטור וסגן יו"ר מטעם הקיבוצים

רוזן, שאיננו בן קיבוץ, שימש בעבר כמשנה למנכ"ל כלל תעשיות. את שכרו ישלמו ארגוני הקיבוצים והוא יעביר להם דיווחים על המהלכים האסטרטגים של תנובה. חיים גבריאלי מונה בשנה האחרונה כנציג ברייטפוד וסגן יו"ר

גולן חזני 16:1012.12.17

מינוי מפתיע בתנובה. גיא רוזן, לשעבר משנה למנכ"ל כלל תעשיות, ימונה כדירקטור וסגן יו"ר מטעם ארגוני הקיבוצים, כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

רוזן איננו בן קיבוץ וזו הפעם הראשונה שארגון אחזקות הקיבוצים מחליט למנות דירקטור חיצוני בחברה, כל שכן בכיר שישמש כסגן היו"ר.

 

גיא רוזן. מינוי מפתיע גיא רוזן. מינוי מפתיע צילום: תנובה

 

עד היום שימש כסגן יו"ר מטעם הקיבוצים עמית בן יצחק (שנשאר דירקטור בתנובה), ראש משקי גרנות, הארגון בעל האחזקה הגדולה ביותר מבין הקיבוצים בתנובה (7%), והוא שהמליץ על רוזן. המינוי עבר למרות שבקרב חלק מהקיבוצים היתה התנגדות נגד מינוי דירקטור שאיננו נציג אחד מארגוני הקיבוצים. פעילותו של בן יצחק כיו"ר גרנות מנעה ממנו לשבת פיזית בתנובה ולהיות מעורב בפעילות היום יומית.

 

בין בן יצחק לבין ברייטפוד הסינית, שמחזיקה בשליטה בחברה, שררו יחסים מתוחים בשנה האחרונה לאחר שבן יצחק הוביל את הלחץ של הקיבוצים על הסינים למנות נציג ישראל כסגן יו"ר. בן יצחק סבר שיש למנות גורם מקצועי במשרה מלאה שיישב במשרדי תנובה ויהיה פעיל יותר בענייני החברה יחסית למעורבות הקיבוצים עד כה. זאת, לצד חיים גבריאלי, שמונה כנציג ברייטפוד וסגן יו"ר בשנה האחרונה. את שכרו של רוזן ישלמו ארגוני הקיבוצים. רוזן יעביר דיווחים לארגוני הקיבוצים על המהלכים האסטרטגים של תנובה, כפי שגבריאלי מעביר לסינים.

 

רוזן שימש כסמנכ"ל בכיר בכלל תעשיות בתקופה שגבריאלי שימש כמנכ"ל אי.די.בי, החברה האם של כלל תעשיות.

 

בישיבה שנערכה היום (ג') הוחלט למנות גם דירקטור חדש נוסף בתנובה,  את רז נור ממשקי עמק יזראעל. נור ורוזן יחליפו את מיקי לזר ואהרון בן חורין שכהונתם מסתיימת.

 

בימים אלה מגבשים ארגוני הקיבוצים את הרשימות של הגופים מביניהם שמעונינים למכור את אחזקותיהם בחברה, ובין אילו שמעוניינים להישאר. גרנות תישאר ככל הנראה עם האחזקות ולא תמכור.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x