שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

המו"מ עם שלמה אליהו התפוצץ: מיכל עבאדי-בויאנג'ו לא תמונה למנכ"לית מגדל

בעל השליטה בחברה הביטוח והחשבת הכללית לשעבר לא הצליחו להגיע לעמק השווה בנוגע לדרך של החברה בשנים הקרובות ולציפיות השכר של עבאדי-בויאנג'ו

גולן חזני 11:4512.12.17
מיכל עבאדי בויאנג'ו, החשבת הכללית לשעבר במשרד האוצר, לא תמונה למנכ"לית חברת הביטוח מגדל, זאת לאחר שהמו"מ בינה לבין בעל השליטה בחברה, שלמה אליהו, לא צלח. השניים לא הצליחו להגיע להסכמות על סמכויותיה של עבאדי-בויאנג'ו והדרך של החברה בשנים הקרובות וכן על תנאי השכר שלה.

 

בחודש שעבר נחשף ב"כלכליסט" כי בנו של אליהו, עופר, יעזוב את תפקידו כמנכ"ל החברה וכי עבאדי היא המועמדת המובילה להחליפו. כמו כן, יו"ר החברה יוחנן דנינו צפוי לעזוב בהמשך החודש.

 

 

בעל השליטה במגדל, שלמה אליהו בעל השליטה במגדל, שלמה אליהו צילום: עמית שעל

 

שלמה אליהו רכש את השליטה (69%) במגדל תמורת 4.2 מיליארד שקל, אולם אחזקתו שווה כיום 3 מיליארד שקל בלבד, ובעבר אף ירד שווי המניות שלו ל־2.2 מיליארד שקל. ירידת שווי המניות, שהועמדו כביטחונות לבנק לאומי בעבור מימון רכישת השליטה, הביאה את אליהו למצוקה תזרימית. מצוקה זו נוצרה בעקבות הצורך להגדיל את ההון של מגדל בכ־900 מיליון שקל לפחות, על פי דרישות סולוונסי 2, כך שהחברה לא יכולה היתה לחלק דיבידנדים. אליהו גם אינו מקבל דיבידנדים מבנק אגוד, שבו הוא מחזיק ב־27.2%, זה כשבע שנים. בנק אגוד צפוי להתמזג לתוך בנק מזרחי טפחות. אליהו מחויב למכור את אחזקותיו בבנק, לפי דרישת בנק ישראל. הוא מחזיק גם

 

 

מיכל עבאדי בויאנג'ו. המו"מ לא צלח מיכל עבאדי בויאנג'ו. המו"מ לא צלח צילום:לע"מ

 

בחברת הנדל"ן והמלונאות גן העיר (100%), הכוללת אחזקה בקניון ובמגדל גן העיר בתל אביב, במלון הר ציון בירושלים ובפרויקט דירות היוקרה ירושלים של זהב. לחברת גן העיר חובות של כ־600 מיליון שקל לבנקים הפועלים ולאומי.

 

בעקבות המצוקה נאלץ אליהו לגייס בספטמבר האחרון 1.3 מיליארד שקל באג"ח פרטיות, ובכספי הגיוס פרע את מרבית חובותיו, בהיקף של 1.5 מיליארד שקל לבנקים לאומי, הפועלים, דיסקונט, מזרחי טפחות והבינלאומי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x