$
בארץ

הסתיימו עיצומי המורים בבתי הספר העל יסודיים; השכר ההתחלתי - 8,000 שקל

המורים הוותיקים צפויים לקבל תוספות שכר החל מינואר 2018; לפי ארגון המורים, הושג גם שיפור משמעותי בשכר מנהלי בתי הספר

ספי קרופסקי 23:2411.12.17

לאחר כחמישה שבועות של השבתות, הסתיימו הלילה העיצומים של ארגון המורים העל יסודיים. בשל כך יתקיימו הלימודים כסדרם בכל רחבי הארץ.

 

 

ארגון המורים הודיע הלילה כי התקבלה עמדתו ונקבע שהשכר ההתחלתי למורה יהיה 8,000 שקל לחודש - עלייה של כ-19%; לפי הארגון, המורים הוותיקים צפויים לקבל תוספות שכר החל מינואר 2018 וייפרסו על פני 4 שנים - 480 שקל בסך הכל.

 

ארכיון ארכיון צילום: אלעד גרשגורן

 

יצוין כי ההצעה לשכר של 8,000 שקל למורים חדשים הונחה על השולחן בשלב מוקדם יותר במגעים, וכי הארגון לא פירט מה יקבלו המורים הוותיקים.

 

עוד נמסר בהודעת הארגון כי בנוסף הושג שיפור משמעותי בשכר מנהלי בתי הספר, וכן גמול השתלמות נוסף.

 

לפי ההסכם, לכלל עובדי ההוראה ישולם מענק חד פעמי. סכום המענק, עבור עובד הוראה במשרה מלאה אשר הועסק במלוא התקופה שמיום 1.9.2017 עד 1.12.2017, יעמוד על 1,000 שקל.

 

 

יו"ר ארגון המורים, רן ארז, אמר: "אני מודה לציבור המורים שבזכות איתנותו ונחישותו הגענו להישג זה".

 

בשבוע שעבר הכריזה גם הסתדרות המורים על סכסוך עבודה ועל כוונתה להשבית את בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים ב-27 בדצמבר. זאת במחאה על מה שהגדירו כ"עושק ימי מחלה של המורים על ידי משרד החינוך". לטענת המורים, מורה שחולה יום אחד מחויב כאילו נעדר 1.4 ימים מהעבודה. 

 

שר החינוך נפתלי בנט אתר בעקבות ההסכם: "היום אנו מציבים את מורֵי ישראל בראש סדר העדיפויות הלאומי.

הוראה היא שליחות ואידיאל. מורי ישראל, התחייבנו בפניכם להביא תוספת משמעותית לשכרכם - היום אנחנו מקיימים.

השכר התחילי של מורה בישראל יעלה ב-20% (!) ויעמוד על 8,000 שקל. זהו זינוק ממשי בשכר, אשר יעזור מאוד למורים בתחילת דרכם. אנו נמשיך לעשות כל שנדרש על מנת להביא אנשים מוכשרים ואידאליסטים לתוך מערכת החינוך".

 

שר האוצר משה כחלון: "ההסכם אליו הגענו הוא בשורה של ממש למורות ולמורים. ההסכם יביא לשיפור איכות ההוראה, צמצום הפערים במערכת החינוך והעלאת המוטיבציה לעסוק בתחום ההוראה. המורים הם נכס יקר ששומר על הילדים שלנו והתפקיד שלנו הוא לשמור עליהם ולהעניק להם את הכלים הדרושים לביצוע תפקידם. בדיוק כמו ברפורמת הסייעת השנייה וברפורמה לצמצום הצפיפות בכיתות, משרד האוצר נכנס מתחת לאלונקה בכדי להקל על מערכת החינוך, ההורים והילדים. למורים מגיע יותר והיום הם מקבלים יותר".

 

הממונה על השכר והסכמי עבודה, ערן יעקב: "הסכם זה הוא תוצאה של משא ומתן ממושך שמביא לידי ביטוי הן את האינטרסים של משרד החינוך והן את האינטרסים של עובדי ההוראה. מדובר בהסכם טוב, שיתרום רבות לחיזוק מעמד המורה בישראל".

 

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "הבשורה המשמעותית של ההסכם היא הגדלת שכרו של מורה מתחיל אשר יאפשר לנו לגייס מורים צעירים ואיכותיים למערכת החינוך. אני רוצה להודות לכל שותפינו בעשייה, במיוחד ליו"ר ארגון המורים, מר רן ארז ולחברי ממשרדי החינוך והאוצר על עבודתם הקשה בדרך להגעה להסכם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x