$
בארץ

ליברמן לא נשאר חייב: "ההתבטאויות של דרעי בעניין חוק המרכולים - גזענות נטו"

יו"ר ישראל ביתנו יצא נגד ההתבטאות של יו"ר ש"ס ששאל האם העולים מברית המועצות נאבקו על עלייה ארצה רק כדי לקנות נקניק לבן בשבת: "אני עושה קידוש בערב שישי ובשבת בבוקר אני נכנס לרכב, נוסע לשחק טניס ואחרי זה אני נכנס למרכול. אני לא רואה בזה דבר פסול"

שחר אילן 17:0111.12.17

שר הביטחון ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן יצא בהתקפה חריפה על מי שנחשב לשותפו הפוליטי מזה עשרות שנים יו"ר ש"ס שר הפנים אריה דרעי. ליברמן האשים בישיבת סיעת ישראל ביתנו את דרעי ב"גזענות נטו" ודרש ממנו התנצלות חד משמעית". ליברמן אמר את הדברים בתגובה להתקפת דרעי על התנגדות ישראל ביתנו לחוק המרכולים: "על מה אתם נאבקים? על אנשים שרוצים לקנות נקניק לבן דווקא בשבת? בשביל זה נאבקתם לעלות לארץ"?

 

בתשובה לדברי יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני מיהדות התורה שהמפלגות החרדיות בכלל לא רצו את ליברמן כשר ביטחון, ענה ליברמן ש"אני לא חושב שמישהו בסיעה שלנו רצה לראות את גפני כיו"ר ועדת הכספים, זו טבעה של הקואליציה".

 

 

יו"ר ש"ס, אריה דרעי. "בשביל זה נאבקתם לעלות ארצה?" יו"ר ש"ס, אריה דרעי. "בשביל זה נאבקתם לעלות ארצה?" צילום: דוברות הכנסת

 

עוד אמר ליברמן ש"אני מקווה שבעזרת השם חוק המרכולים לא יעבור". ליברמן דיבר על רקע חוסר הבהירות השורר בכנסת האם יהיה לקואליציה רוב העברת חוק המרכולים והאם היא תביא אותו להצבעה. לאורך כל היום המשיכה הקואליציה לטעון שהוא יועלה לדיון, אך כדי שזה יקרה בפועל היא צריכה להבטיח רוב.

 

ליברמן אמר ש"אני תומך במסורת ישראל ואני מתנגד בתוקף לכפייה דתית. אני חושב שאני מייצג את רוב עם ישראל, כמו רובם אני עושה קידוש בערב שישי וביום שבת בבוקר אני נכנס לרכב ונוסע לשחק טניס ואחרי זה אני נכנס למרכול ובדרך כלל קונה גבינות טובות ולחמניות טריות. אני לא רואה בזה שום דבר פסול".

 

 

שר הביטחון, אביגדור ליברמן. מצפה להתנצלות שר הביטחון, אביגדור ליברמן. מצפה להתנצלות צילום: אוראל כהן

 

לדבריו, "לכן התבטאויות של שר הפנים, ידידי אריה דרעי, בנוסח שהעולים מחבר העמים נאבקו על מנת להגיע למדינת ישראל כדי לקנות בשבת נקניק לבן, זו גזענות נטו. אני מצפה ממנו להתנצלות פומבית וחד משמעית בנושא הזה. אני גם מקווה שבעזרת השם חוק המרכולים לא יעבור".

 

למרות המשבר טען ליברמן ש"יש כמעט שנתיים עד הבחירות הבאות". לדבריו, "לא אני ולא חבריי לסיעה, לא נשמח אם יהיו בחירות מוקדמות. אני חושב שמדינת ישראל ממש לא זקוקה לבחירות. לכן מי שמביא חוק כזה להצבעה הוא גם יישא באחריותאם ממשלת הימין תתפרק".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x