שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

משרד האנרגיה אישר 6 רישיונות גז חדשים: 5 לאנרג'יאן ואחד לקונסורציום הודי

על מנת לסיים את הליכי קבלת הרישיון, ולאשר את ההצעות באופן סופי, על החברות להשלים פרטים טכניים לרבות תשלום אגרות בונוס וערבויות עבור הרישיונות. עפ"י ההערכות, תוכניות הפיתוח יוגשו עד סוף 2018.

ליאור גוטמן 13:4611.12.17
מועצת הנפט במשרד האנרגיה אישרה היום (ג) את ההצעות שהתקבלו במסגרת ההליך התחרותי לפתיחת הים לחיפושי גז טבעי ונפט, שהסתיים באמצע נובמבר.

 

 

לאחר בחינת תנאי הסף ותוכנית העבודה, המליצו חברי מועצת הנפט לממונה על ענייני הנפט, להעניק רישיונות חיפוש ב-5 בלוקים לחברת אנרג'יאן היוונית ולהעניק רישיון חיפוש בבלוק אחד לקונסורציום של חברות הודיות.

 

חברת אנרג'יאן ישראל לימיטד תקבל רישיונות חיפוש בבלוקים 12, 21, 22, 23 ו-31 וקונסורציום החברות ההודיות הכולל את החברות IOL, IOCL ,BPRL ,ONGC , יקבל רישיון חיפוש בבלוק 32.

יובל שטייניץ, שר האנרגיה והתשתיות יובל שטייניץ, שר האנרגיה והתשתיות צילום: אוראל כהן

 

לדברי משרד האנרגיה, על מנת לסיים את הליכי קבלת הרישיון, ולאשר את ההצעות באופן סופי, על החברות להשלים פרטים טכניים לרבות תשלום אגרות בונוס וערבויות עבור הרישיונות. בנוסף, חברת ONGC - המפעילה בקבוצת החברות ההודיות - מחוייבת במינוי נציג רשמי בישראל ולהירשם כחברה זרה. על החברות המציעות להשלים את הדרישות עד 30 יום משליחת הודעה על זכייתה ברישיון.

 

על פי ההערכות תוכניות הפיתוח יוגשו עד סוף 2018. "מדובר בתחילתו של הליך ארוך טווח, שיוביל למימוש הפוטנציאל של מאגרי גז טבעי ונפט במים הכלכליים של מדינת ישראל לטובתם של אזרחי המדינה. אני מברך על כניסתן של חברות מהודו ויוון למשק האנרגיה הישראלי. יחד עם זאת, העובדה שרק חלק מאזורי החיפוש זכו לביקוש, מחייבת אותנו להפיק לקחים לגבי העתיד. אני מאמין, שמזכר ההבנות שנחתם בשבוע שעבר להקמת צינור גז טבעי מישראל לאיטליה יהפוך את חיפושי הגז בישראל ליותר אטרקטיביים. לפיכך, הוריתי לפתוח בהכנות לקיום הליך תחרותי נוסף במהלך 2018, בו יוטמעו הלקחים שיופקו", אמר שר האנרגיה יובל שטייניץ.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x