$
משפט

המשטרה: חשד להטיית מכרזים באריאל בהיקף של עשרות מיליוני שקלים

4 חשודים נעצרו ועוד 3 עוכבו לחקירה. על פי החשד, קבלן העוסק בתחום התשתיות נהג לגשת למכרזים שונים באמצעות חברות עמן הוא מצוי בקשרים עסקיים על מנת להעלות את סיכויי זכייתו במכרז וכן נהג להעביר כספים לעובד ציבור ברשות מוניציפלית בתמורה לשיווק קרקעות מהיר בשווי של עשרות מיליוני שקלים

זוהר שחר לוי 08:2311.12.17

היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית שבלהב 433 עצרה הבוקר (ב') לחקירה ארבעה חשודים ועיכבה שלושה נוספים בחשד שהיו מעורבים בהטיית מכרזים בהיקף של עשרות מיליוני שקלים.

 

במסגרת החקירה, המשותפת למשטרה, ליחידת יהלום ברשות המסים, לרשות איסור הלבנת הון ומימון טרור וליחידת החילוט באפוטרופוס הכללי, מיוחסים לחשודים עבירות שוחד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף וכן עבירות על פקודת המס והלבנת הון.

יחידת להב 433 יחידת להב 433 צילום: אבי מועלם

 

החקירה המלווה על ידי פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) ופרקליטות מחוז ת"א (אזרחי), החלה כחקירה סמויה לפני מספר חודשים וכעת הפכה גלויה. במהלך החקירה עלה כי קבלן העוסק בתחום התשתיות נהג לגשת למכרזים שונים באמצעות חברות שונות עמן הוא מצוי בקשרים עסקיים על מנת להעלות את סיכויי זכייתו במכרז וכן נהג להעביר כספים לעובד ציבור בעיריית אריאל בתמורה לשיווק קרקעות מהיר בשווי של עשרות מיליוני שקלים.

 

עם מעצרם של החשודים, נערכו חיפושים בבתיהם ומשרדיהם וכן מתבצעת אכיפה כלכלית נרחבת.

 

החשודים הובאו לחקירה במשטרה ובשעות הצהריים יובאו ככל שיידרש מבחינה חקירתית, לדיון בבימ"ש השלום ראשל"צ, בבקשה להאריך את מעצרם.

 

מהמשטרה נמסר כי "משטרת ישראל תמשיך לחקור ולחשוף תהליכים פסולים, תוך ניגוד עניינים, וכן לחתור ולהגיע לכל מקום בו יש חשד לשחיתות ציבורית הפוגעת בסדרי השלטון ובאזרחים הנורמטיביים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x