$
בארץ

ח"כ השכל הודיעה שלא תתמוך בחוק המרכולים, הליכוד יתקשה לגייס רוב

סיעת ישראל ביתנו כבר הודיעה שתצביע נגד החוק שיאפשר לשר הפנים לפסול חוקי עזר עירוניים שיתירו פתיחת מסחר בשבת; גם ברשימה המשותפת הצהירו שיתנגדו - ולא יתקזזו

שחר אילן 21:5009.12.17
ח"כ שרן השכל מהליכוד הודיעה הערב שלא תצביע בעד חוק המרכולים וגם לא תתקזז. הודעת השכל מקטינה עוד יותר את סיכויי העברת החוק אחרי שבכירי הרשימה המשותפת הודיעו בסוף השבוע שיצביעו נגד החוק ואף לא יאפשרו קיזוזים. היא גם מגבירה מאוד את הלחץ על סיעת כולנו לא לתמוך בחוק.

 

חוק המרכולים שיזם שר הפנים אריה דרעי מש"ס יאפשר לשר הפנים לפסול חוקי עזר עירוניים שיתירו פתיחת מסחר בשבת. לפני שבוע וחצי הודיעה ישראל ביתנו שתצביע נגד חוק המרכולים. הודעתה מקשה על הקואליציה להעביר את החוק. הליכוד והמפלגות החרדיות קיוו להיעזר באנשי הרשימה המשותפת. אבל יו "ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה הצהיר בשבת תרבות בנס ציונה שאנשי הרשימה יצביעו נגד החוק. ח"כ אחמד טיבי מהרשימה אף הבהיר "נצביע נגד. כל הסיעה. אין קיזוזים".

הודעת השכל מקטינה עוד יותר את סיכויי הקואליציה לגייס רוב. השכל מתכוונת לא להצביע על החוק וגם לא להתקזז.

 

השכל הסבירה כי "דת היא עניין פרטי שבין אדם לאמונתו, המדינה לא אמורה לכפות על אזרחיה ערכים ואורח חיים" לדבריה, "חופש הפרט הוא ערך עליון בדמוקרטיה, כמו גם בחוקת הליכוד, המפלגה הלאומית-ליברלית".

 

לדבריה, "במקום להעמיק את השסע החילוני-דתי בחברה הישראלית באמצעות כפייה מיותרת, יש להשאיר את ההחלטה לגבי פתיחת עסקים בשבת בידי הרשויות המקומיות, כך שכל קהילה תבחר באופן המתאים לה. לא אוכל לתת את ידי לחוק שמפלה בין עיר אחת לעיר אחרת, מערער את הסטטוס קוו, וכופה על אזרחי ישראל את אורח חייהם".

 

 

ח"כ שרן השכל ח"כ שרן השכל צילום: אלכס קולומויסקי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x