$
בארץ

עובדי רשות האוכלוסין יקבלו תוספת שכר עבור המאגר הביומטרי

לפי ההסכם עבור הכנסת האלמנט הביומטרי למערכות יקבלו עובדי הלשכות תוספת שכר חודשית קבועה בגובה 833 שקל. עובדי המטה יקבלו תוספת בגובה 500 שקל. עלות ההסכם, שתוקפו עד לסוף שנת 2020, מוערכת בכ-12 מיליון שקל בשנה

עמרי מילמן 18:3707.12.17

700 עובדי רשות האוכלוסין יקבלו מענקים חד פעמיים של אלפי שקלים ותוספות שכר קבועות של מאות שקלים, כך נקבע בהסכם בין הממונה על השכר באוצר ערן יעקב לעובדי רשות האוכלוסין.

 

 

 

לפי ההסכם, עבור הכנסת האלמנט הביומטרי למערכות יקבלו עובדי הלשכות תוספת שכר חודשית קבועה בגובה 833 שקל. עובדי המטה יקבלו תוספת בגובה 500 שקל. ההסבר לתוספת הוא כי העובדים נדרשים כעת לא רק לשנות את מערך העבודה שלהם אלא גם להרחיב באופן משמעותי את הפעילות שלהן שכן תוך מספר שנים כל תעודות הזהות אמורות להתחדש ולהפוך לביומטריות. עלות ההסכם, שתוקפו עד לסוף שנת 2020, מוערכת בכ-12 מיליון שקל בשנה.

 

תוספות שכר לעובדים תוספות שכר לעובדים צילום: עמית שעל

 

 

עוד נקבע כי עבור תקופת הפיילוט הביומטרית (במחצית הראשונה של 2017 שכבר הסתיימה) יקבלו 600 עובדי הלשכות מענק חד פעמי בגובה 8,000 שקל יחד עם 100 עובדי המטה המוצבים במרכז המידע של הרשות, עובדי אגף רישום ומעמד ועובדי יחידת ארבל (שאחראים על ההכנה הפיזית של התעודות) יקבלו אף הם מענק בגובה דומה. שאר עובדי המטה יקבלו מענק בגובה 5,000 שקל.

 

עוד נקבע בהסכם כי במקום לפתוח את הסניפים רק פעמיים בשבוע בשעות אחר הצהריים, הסניפים ייפתחו 4 פעמים בשבוע אחר הצהריים, כאשר כל עובד יחויב לעבוד 2 משמרות בשבוע, כאשר על כל משמרת במקום תוספת של 72 שקל יקבל תוספת של 96.5 שקל. עוד סוכם כי כדי להמנע מהמצב בו העובדים סוגרים את דלתות הסניף שעה לפני הזמן (ב-17:00 במקום ב-18:00) כדי להמנע ממצב בו הממתינים בסניף מעכבים את סגירתו, סוכם כי עובד תורן יקלוט עד שמונה את אחרוני הלקוחות.

 

ההסכם נחתם בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, שר הפנים אריה דרעי, הממונה על השכר באוצר ערן יעקב, מנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה פרופ' שלמה מור יוסף ויו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקוביץ זאת על רקע הנפקת התעודות הביומטריות, כאשר מספר רב של גורמים היו מעורבים בהליך גיבושו , ובניהם אורלי ישי גנץ מהלשכה המשפטית של אגף השכר וחנן לזימי סמנכ"ל ברשות האוכלוסין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x