$
בארץ

בנט חשף את התוכנית לקיצור חופשות התלמידים: 6 ימים פחות החל מפסח

שר החינוך חשף את המתווה בוועדת החינוך. התוכנית תחל באביב הקרוב, בכפוף לאישור התקציב עבורה בממשלה. בשנים הבאות, מספר ימי החופשה בהם המשרד יסבסד פעילות לילדים יעלה ל-10

ספי קרופסקי 14:2206.12.17
שר החינוך נפתלי בנט חשף היום (ג') בוועדת החינוך של הכנסת את מתווה התוכנית לקיצור חופשות התלמידים. התוכנית צפויה להתחיל כבר בחופשת פסח הקרובה בכפוף לכך שהתקציב עבורה יאושר בממשלה.

 

מוקדם יותר השבוע פורסם כי השר בנט התריע בפני שר האוצר משה כחלון כי התקציב שהמדינה הקצתה לתוכנית זו וכן לתוכנית לסבסוד צהרונים אזל. לפי שר החינוך, על מנת להמשיך בתוכניות הללו נדרש תקציב נוסף של 1.3 מיליארד שקל - 900 מיליון שקל עבור תוכנית הצהרונים ו-400 מיליון שקל עבור התוכנית לקיצור ימי החופשה.

בשלב הראשון יינתנו 6 ימי חופשה שבהם משרד החינוך יסבסד באופן מלא או חלקי פעילות עבור התלמידים, ובשנים הבאות מספר ימי החופשה הללו יעלה ל-10. במגזר היהודי יינתנו 5 ימים בחופשת פסח ויום אחד באיסרו חג שבועות; במגזר הלא יהודי יינתנו 6 ימים בחופשת האביב.

 

כיתה ריקה. פחות ימי חופשה? כיתה ריקה. פחות ימי חופשה? צילום: אורן אגמון

 

השתתפות ההורים בימי הפעילות הללו תקבע לפי אשכולות הלמ"ס (הדירוג הסוציו-אקונומי) של היישוב שבו הם מתגוררים. אשכולות למ"ס 1 עד 4 (הנמוכים ביותר) לא יידרשו לשלם כלל; אשכולות למ"ס 5 עד 7 ישלמו 20 שקל ליום פעילות; ואשכולות למ"ס 8 עד 10 ישלמו סכום של 30 שקל עבור יום פעילות. עלות יום פעילות אחד היא כ-40 מיליון שקל.

 

שעות הפעילות יהיו בין 8:00 ל-13:00 בבתי הספר ומ-7:30 עד 13:00 בגני הילדים. הצוותים החינוכיים יורכבו ממורים או שני מדריכים בכל קבוצה בבתי הספר ומגננת וסייעת או מדריכה וסייעת בגני הילדים. במשרד החינוך מעריכים כי פוטנציאל המשתתפים בתוכנית הוא של מעל 416 אלף תלמידים בבתי הספר ומעל 494 אלף ילדים בגנים.

 

התוכנית, שנולדה בין השאר בעקבות מחאת ההורים על ביזור וריבוי חופשות התלמידים, נועדה לספק מענה להורים עובדים, לסייע בצמצום פערים בין תלמידים מרקעים שונים, להקל על נטל תשלומי ההורים במהלך ימי החג וכן לאפשר תוכניות העשרה נוספות לתלמידים גם בימים אלו.

 

שר החינוך בנט אמר היום בדיון בוועדה כי "עם כניסתנו לתפקיד הצבנו מספר יעדים ברורים, בהם צמצום מספר תלמידים בכיתה, סייעת שנייה בגני ילדים, מהפך במתמטיקה, רפורמה מבנית בחינוך המיוחד, מענה ממוקד למגזר הערבי, וטיפול מקיף בכל סוגיית הנטל הכלכלי של ציבור ההורים. הנחתי את מנכ"ל המשרד להיערך ליישום תוכנית החופשות, בכל ההיבטים המקצועיים שקשורים לכך. אני קורא לשר האוצר להצטרף ליוזמה החשובה הזו, ולהקצות את התקציב הנדרש".

 

מנכ"ל משרדו שמואל אבואב הוסיף כי "השר בנט נתן הנחייה ברורה, להיערך ליישום של התוכנית, וחשוב להדגיש שאנחנו ערוכים. יחד עם זאת, רפורמה חשובה כזו תצא לדרך רק בהידברות ובשיתוף פעולה מלא עם הסתדרות המורים. אנו נחושים לקדם את תוכנית החופשות, הן כדי להקל את הנטל על ההורים, והן כדי להעניק הזדמנות שווה לכל ילד בישראל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x