$
משפט

ח"כ ביטן לביהמ"ש: הרשו לי להתראיין, המשטרה מדליפה

ביטן, באמצעות באי כוחו אפרים דמרי וטארק אסכנדר מבקש כי יוסרו ההגבלות שהוטלו עליו במסגרת החקירה ולפיהן נאסר עליו לשוחח עם התקשורת באופן אישי או על ידי מי מטעמו על החקירה בכלל

זוהר שחר לוי 16:3605.12.17

יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן פנה היום, באמצעות עורכי דינו, לבית משפט השלום בירושלים - זאת על מנת שיאפשר לו להתראיין באמצעי התקשורת. "מול שצף ההדלפות שמקורן רק ביחידה החוקרת, עומד לו ביטן חסר אונים, שמו ושם אשתו מוכפשים לחינם ולא ניתנת לו הזדמנות להגיב", נכתב בפנייתו לבית המשפט.

 

 

 

 

ביטן, באמצעות באי כוחו אפרים דמרי וטארק אסכנדר, מבקש כי יוסרו ההגבלות שהוטלו עליו במסגרת החקירה, ולפיהן נאסר עליו לשוחח עם התקשורת באופן אישי או על ידי מי מטעמו על החקירה בכלל.

 

דוד ביטן ואשתו חגית ביטן דוד ביטן ואשתו חגית ביטן

 

 

"בתחילת השבוע", כתב ביטן לביהמ"ש, "ביום שהיה אמור לעלות להצבעה חוק ההמלצות, הפכה חקירה סמויה לחקירה גלויה שנוהלה על ידי להב 433 ולפיה ובעקבות כך הוזמנו למתן חקירה מספר רב של נחקרים, חלקם אנשי ציבור מדרגה ראשונה וביניהם המבקש ואשתו".

 

לדבריו, הוא ורעייתו נחקרו מספר רב של שעות ובטרם סיים את חקירתו הוא נדרש לחתום על כתב התחייבות לפיו ייאסר עליו למסור לכלי התקשורת בכל דרך שהיא, "וגם לא בדרל 'הדלפה' על פרטי החקירה".

 

עו"ד אפרים דמרי עו"ד אפרים דמרי צילום: אפי שריר

 

על פי הפנייה לבית המשפט, אך שביטן לא היה חייב לחתום על מסמך כזה לאור החסינות המוענקת לו כח"כ, הסכים מרצונו הטוב והחופשי לחתום על התחייבות על מנת לאפשר ליחידה החוקרת לנהל "חקירה עניינית, יעילה ודיסקרטית". דרישת המשטרה, כך נטען, כי ביטן ימנע ממסירת מידע לתקשורת הייתה לתכלית ראויה של מניעת שיבוש חקירה.

 

"מטבע הדברים", כך ביטן, "ואם מסירת פרטים על ידי עשויה לשבש הליכי חקירה, על אחת כמה וכמה חל איסור זה על היחידה החוקרת. אך הכלל 'נאה דורש נאה מקיים' כנראה טרם הגיע לאוזניהם של היחידה החוקרת".

 

לדברי ביטן, רק הסתיימה חקירתו "ולא מצא כלי תקשורת אחד במדינה שלא פרסם חלקים נרחבים הן מחקירתו ובעיקר מחקירת אשתו, כאשר יש זיקה הדוקה בין שתי החקירות".

 

עוד נכתב לביהמ"ש כי "לא רק שעצם ההדלפה היא חמורה אלא היא חמורה שבעתיים כאשר היא מגמתית ומכוונת להפעיל לחצים פסולים ונפסדים על הנחקרים בכלל. מול שצף ההדלפות שמקורן רק ביחידה החוקרת, עומד לו ביטן חסר אונים, שמו ושם אשתו מוכפשים לחינם ולא ניתנת לו הזדמנות להגיב. כאיש ציבור נמנע המבקש מלנקוט בטקטיקה הבזויה כפי שעושים אחרים בלהעביר תגובותיו בצינור המכונה 'הדלפה' ובשמו בכלי התקשורת 'מקורבי הקואליציה מסרו כי...'".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x