$
משפט

ארנון גלעדי - הבכיר בעיריית ת"א שנחקר בפרשת השחיתות

גלעדי, המשנה של חולדאי, נחקר בלהב 433 ונשלח למעצר בית בהסכמה. על פי החשד, ביטן ביקש ממנו לטפל בבעיות של גורמים שונים בתל אביב, וייתכן שגבה על כך כסף. גלעדי מכחיש שידע ואמר: "אני עוזר לאנשים בלי שום קשר"

זוהר שחר לוי ו-ynet 15:4605.12.17

המשנה לראש העיר תל אביב, ארנון גלעדי, נחקר אתמול (ב') במשרדי להב 433 בחשד למעורבות בפרשת השחיתות בראשון לציון המכונה במשטרה תיק 1803. גלעדי נחקר בחשד לביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים ושוחרר למעצר בית. סנגורו: "הוא סייע לאנשים ולא יכול היה לדעת שדוד ביטן גובה כספים על כך".

 

גלעדי, דמות ותיקה ומוכרת בתל אביב וחבר קרוב של ח"כ דוד ביטן נחקר אתמול במשך שעות ספורות במשרדי להב 433 ובסופן נשלח למעצר בית.

 

 

 

 

על פי החשד, ביטן, חברו הקרוב, הפנה אליו אנשים על מנת שיסייע להם בענייניהם מול עיריית תל אביב. במשטרה חושדים כי ביטן גבה על הסיוע הזה כספים. לגרסת גלעדי הוא אכן קיבל פניה מביטן ששאל אותו אם הוא יכול לסייע לאותם אנשים ובמסגרת תפקידו הציבורי ונכונותו לעזור הוא אכן הפנה לגורמים הרלוונטיים בעירייה כמו המחלקה המשפטית, גורמי אכיפה, רישוי עסקים ועוד. אולם לגרסתו, הוא לא ידע שביטן גבה, אם גבה, כספים עבור אותן הפניות.

 

סנגורו של גלעדי, עו"ד אריה שרעבי, מסר: "לא דבק רבב בהתנהגותו של ארנון בכל מערכת יחסיו עם ביטן. אין לו קשר לכל חשד אחר. הוא מסר גרסה מפורטת במשטרה, ועובדה שהמשטרה התרשמה כי רסתו מהימנה ונכונה ולכן היא שחררה אותו".  

ארנון גלעדי ארנון גלעדי צילום: עמית שעל

 

בעמוד הפייסבוק שלו כתב גלעדי: "אני מודה לכולם על הדאגה והודעות התמיכה ששלחתם לי. אמש נתבקשתי למסור את גרסתי ועשיתי זאת באופן מלא ובתיאום עם המשטרה. מעולם לא הסתרתי את ידידותי רבת השנים עם ח"כ דוד ביטן. בחרתי בשליחות ציבורית בעיר ת"א-יפו ובליכוד כמשימת חיי ותמיד ביצעתי את עבודת הציבור באהבה וביושרה, וכך אמשיך גם בשנים הבאות".

 

 

הבוקר הותר לפרסם שאשתו של ביטן, חגית, נחקרה ביומיים האחרונים במשרדי להב 433 ונשלחה למעצר בית בבית אחותה עד ליום חמישי. נאסר עליה לשוחח עם בעלה מחשש לתיאום גרסאות. חוקרי המשטרה הציגו לחגית ביטן תדפיסי חשבון מהתקופה שבה על פי החשד פעל בעלה לכיסוי חובותיו לשוק האפור, שהוערכו במיליונים. בתדפיסים הופיעו הפקדות של כ-2 מיליון שקלים שהופיעו בתאריכים שונים לפני כשבע-שמונה שנים. ביטן הכחישה את ההאשמות שהטיחו בה החוקרים.

 

מעורב נוסף בפרשה הוא ראש העיר דב צור, ומעצרו הוארך עד מחר. צור חשוד בפרשת אולמי LAGO, ונטען כי אפשר מכירת קרקע ליזם שהוא מקורב אליו. החוקרים חושדים כי הקרקע שעליה נבנה האולם נקנתה במחיר זול יותר, וצור, שלא השתתף בישיבות בשל ניגוד עניינים, תמך מאחורי הקלעים במכירת הקרקע ליזם שהוא חברו של ראש העיר.

 

בכיר נוסף שנעצר הוא המשנה לראש העיר, אייל מושיוב מסיעתו של צור במועצת העיר. הוא חשוד בקבלת שוחד ומרמה והפרת אמונים, ובית המשפט האריך את מעצרו גם כן עד ליום חמישי. השופט אמר על החשוד, שמיוצג על ידי עורך הדין שרון קינן, כי יש חשש לשיבוש חקירה וכי ניתן להצביע על פעולה שעשה מושייב שמטרתה על פי החשד היא להסתיר את מעשיו.

 

הבוקר הותר לפרסום שגם יזם הנדל"ן משה יוסף מעורב בפרשה, והוא חשוד במתן שוחד לאישי ציבור. יש לו קשר משפחתי לחשודה אחרת בפרשה, המקורבת לביטן. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x